şükela:  tümü | bugün
 • japonya'nin 3. buyuk cep telefonu operatoru.
  2007 yilinda vodafone'un japonya pazarindan cikmasiyla devredilen isletme lisansini alan sirketin adidir ayni zamanda.
  number portability'nin cikmasini takip eden son 9 aylik performans ile muthis bir kullanici artisi yasamaktadir.
  net kullanici artisinda son 7 aydir araliksiz liderdir.
  biraz uydurukcu olsa da uyguladigi cazip fiyatlar ve sundugu telefon setleriyle pazarda vodafone'dan daha yirtici ve dinamiktir.
  kapsama alaninda ilk zamanlarda cikan sorunlar hemen hemen yok denecek sevyelere kadar dusmustur.
  iphone 3g icin de apple ile ilk anlasmayi yapmalarindan oturu bu cihazi japon pazarina ilk sunma hakkini alacak kadar da docomo'ya kafa tutmaktadir.
 • japonyada ki tek iphone saticisi olan bu gsm sirketi japonlar tarafindan pek sevilmez; cogu yerde sinyal problemi yasatmaktadir.fakat uygun fiyat politikalari ve iphone saticisi olmasi kendilerine itibar kazandirmistir son yillarda.

  bu arada iphone almak icin yolunuz oraya duserse hazirlamaniz gereken evraklar bizdeki burokrasiye rahmet okutacak derecede.aklima gelenleri soyle siralayayim;

  yabanci karti

  kredi karti

  banka cuzdani

  ehliyet

  varsa uzerinize fatura

  saglik sigorta karti

  pasaport

  bir anamizin nikahini istemediler.bos anlarina denk geldik kanimca:))
 • kırsal alanda dahi sık sık şubesine rastlanan, yabancıların en çok rağbet ettiği japon 'prepaid' telefon operatörü. an itibariyle her şey dahil 6.000 yen tutmakta.
 • piyasa'daki 4 numarali operator olan emobile'i 180 milyar yen (yaklasik 2.25 milyar dolares) karsiliginda ic etmis, kucuk isletmesi yapmistir.

  birlesme sonrasi abone sayisi 34 milyon a yukselerek 35 milyon abonman kartli au icin yangin alarmi halini almistir.
 • emobile'i abone sayisindan ziyade frekanslari icin almistir. masayoshi son iphone5 mi bu anlasmayi tetikledi diye soranlara, hic kivirtmadan evet oyle oldu diye cevap vermistir. icinden gangnam style'i youtube'dan izleyeceginize indirsenize de demis olabilir.
 • adı "sofutobank" olarak telaffuz edilen capon telefon operatörü.
 • simdi de amerika'dan sprint'i almaya hazirlanmaktadir. tutmayin kucuk enisteyi.
 • 20 milyar dolares gibi kucucuk bir meblag yapistirip sprint-nextel'den % 70 hisse almistir.
 • calisanlarina (17000 kisi kadar) toeic sinavindan
  - 800 ve uzeri puan almalari durumunda 300000 jpy,
  - 900 ve uzeri puan almalari durumunda 1000000 jpy
  odul vaadeden.
 • banka ismi değildir. bankayla sağdan soldan alakası yoktur. merkezi fukuoka'da bulunan, japonya'daki büyük cep telofonu hizmet sağlayıcıları (bkz: docomo), (bkz: au) içerisindeki en leş firmadır. kendi içinde 01-21 arası sınırsız konuşma, i phonu ilk olarak piyasaya sürme gibi nedenlerden dolayı epeyce büyümüş, sanırım yabancı öğrenciler arasında halen en yaygın şekilde kullanılan firmadır.
  fakat bu firma müşteri kazıklamak üzerine kurulu olduğu için, piyasada nasıl olsa rakibimiz yok gibi nedenlerden dolayı (bu diğer iki firma için de geçerli), japonya'da alışılmadık şekilde müşterisine ters davranmaktadır. minimum 2 yıllık üyeliği makul olmayan fiyatlara kitlemektedir (mesela ben hiç konuşmasam, internet kullanmasam da ayda 8000 yen ödüyordum) size haber vermeden üyeliğinizi iki yıl daha aynı şartlardan otomatik olarak uzatmaktadır (1 ay paket değiştirme süresi var fakat müşteriye haber vermezler bunu, kendiniz üyelik sürenizin ne zaman bittiğini takip etmek zorundasınız). o paketten çıkmaya çalışırsanız da 15000-20000 yen ne geçirebilirse müşterisinden ceza parası kesmektedir. bunların dükkanlarına mevcut paketler hakkında bilgi almaya giderseniz, size alakasız işinize yaramayacak paket, internet üyeliği kakalamaya çalışırlar, evdeki internet, üstlerine vazife olmamasına karşın bilgisayar donanımınız hakkında bilgi edinmeye çalışırlar; ama asla ve asla sorduğunuz soruya yanıt vermezler. neyse yazacak daha çok şey var ama fazla da uzatmaya gerek yok, uzak durulası leş firmadır.
  tavsiyen nedir diyecekler için de, au ve docomoda aynı bokun laciverti. onun için onları da önermiyorum. willcom, yahoo (evet yahoo da cep telefonu işinde burda) hakkında çok fazla bilgim yok ama, daha mütevazi fiyatlara hem de 2 yıl abonelik saçmalığı olmadan telefon hattınızı istediğiniz makinada istediğiniz zaman ayda 1500-3000 yen aralığında bir fiyata ve de diğer büyük firmalarla aşağı yukarı aynı performansta kullanabileceğiniz sim free olayına bakın derim.