• üşenmeyip cebinde 1.5 tl ile tazecik sıcacık ekmek arayacaksın.
    eve gelip soğanları söğüşleyeceksin, ekmeğe koyup koyup yiyeceksin.
    karnın da öyle de bir güzel doyacak ki, kim ne yemiş de doymuş aklına bile gelmeyecek. sen mis gibi taze ekmek ve şifalar şifası soğanla doydun çünkü çok şükür.

hayat bana bir şey öğrettiyse eğer, o da kanaatkâr olmaktır.
    kanaatkar olursan, hiçbir zaman sırtın yere gelmez, zora dara ele düşmezsin. gücünü kuvvetini aşabilen de olmaz.

demin yedim de soğan ekmek, yemin ederim dünya varmış...
  • "kumar haramdır tövbe, hayat kumardır öyleyse hayat bize haramdır" ve "aşk çok yakar dediler usta, aşka tüp mü taksak acaba" kısımları ile sesli gülmemi sağlayan müthiş şarkı.
  • "öpücükle prens olan kurbağa yok, parayla prens olan öküz çok" gerçeğini bir erkeğin dilinden bize duyurmayı başarmış enfes şarkı. klibi de apayrı eğlenceli. her izlediğimde spor salonuna koşasım, yan yana aynalar bulasım, arasında tek başıma sonsuz kişili halay çekesim geliyo.
  • yine yıkıp geçen bir oğuzhan uğur şarkısı olmuş efendim . klibi yine tadından yenmiyor. mimiklerine kurban

sözlerini de yazayım tam olsun...

benim tek derdim
    parasızlıktan of
    samanlık seyran olur derdim
    kafasızlıktan amman
    kafasızlıktan

parayla saadet olmaz dediler ama
    para olsa saadeti geç
    best model bulurum valla
    hem bu tiple
    hem de bu boyla

umut fakirin ekmeği pek tabi
    hayaller bedava aşk pespembe
    romeo olmaya kasmasak mı
    soğan ekmekle amman
    salça ekmekle

öpücükle prens olan kurbağa yok
    parayla prens olan öküz çok
    meteliğe kurşun atamıyoruz biz
    kurşun alacak bile paramız yok

mabedi banka olan insan çok of
    tek tomarla on beş kanka
    bulurum valla amman
    bulurum valla

kumar haramdır tövbe
    hayat kumardır
    öyleyse hayat bize haramdır
    yanacağız valla allah
    pişeceğiz valla

borç yiğidin kamçısı
    amcası sabancı olan hiç yok etrafta
    varsa bikinin yaparsın birikim
    ekmek yok pasta amman aman
    yiyorlar valla

aşk çok yakar dediler usta
    aşka tüp mü taksak acaba
    eskiden dedemde nakit pek boldu
    buraları bir vakit dutluktu

bu devirde çakallar et yer
    aslanlar aç aç dolaşıyorlar
    herkes işin kolayını bulmuş
    mis gibi takılıyorlar
  • özlemdir. köyde dedem bahçeden yolduğu taze soğanı yufka ekmeğin içine koyup yerdi. küçüktüm, o dürüm yaptığı ekmeğin yanında ayranı da içerken nasıl bir keyif alıyordu yediği şeyden anlatamam. ya demiştim ağzı kokacak şimdi sonrada beni öpecek sulu sulu ne kötü gelmişti.
    ben ona öyle uzaktan bakarken bana da bir gelin dürümü yapmış (küçük dürümlere bizim orada gelin dürümü denir) soğanın üzerine biraz tuz serpmiş ayran da var. hayır diyemezdim dedeme heybetli bir adam korkardım. beraberce yemiş mis gibi de öpüşmüştük sonra.

ilk defa o zaman yemiştim sonrasında çökelek, soğan ve yufka üçlemesi köye dair özlemlerim içine katıldı. her yerde yiyebilirsin ama hiç biri köydeki gibi olmaz.
  • en bir fakir zamanların yemeğidir, çiğ soğan tercihi olarak masanın üzerinde yumrukla kırılarak ekmeğin yanına katık edilir. daha bir feci versiyonu ekmek arası tuz karabiberdir, allah korusundur.

bir de şöyle bir şey var, (bkz: soğanlı ekmek)
  • sumağa eşlik eden zarafet..
  • inanılmaz eğlenceli bir oğuzhan uğur parçası. hakikaten kıpır kıpır.
  • karamelize edilmiş soğanla müthiş bir lezettir
  • taze beyaz ekmek arasina beyaz peynir ve taze sogan konup yenen versiyonu bircok yemekten cok daha lezizdir.
hesabın var mı? giriş yap