şükela:  tümü | bugün
  • hem kendisini, hem de başkasını düşünen, en asil duyguların insanı, erkekse asil, yakışıklı ve de tehlikeli, kadın ise güzel, alımlı ve adeta tam bir leydi olan güzel insandır.

soğan ve sarımsaktan alacağın vitamini başka bir şeyden al arkadaşım. seni koklamak zorunda mıyız biz? faydalı ve iyi bir şey olsa pomçikim yerdi zaten.
  • bunlara güvenmeyeceksin arkadaş! sarımsak ve soğan yemeyen insandan korkacaksın net!
  • vatan hainidir..
  • fedöcüdür.
  • samimi değildir.
  • dombili ve taocudur.
  • herhangi bir rahatsızlığı olmadığı halde soğan ve sarımsak yemeyen insan ağzının tadını bilmeyen insandır.
  • ağzının tadını bilmediği gibi sağlığına da önem vermeyen insandır.
  • mantı ve kebap yemeyi yakıştıramadığım insandır.
  • demek bunca yıllık yazarlık tarihimde bu klişe entriyi girmek de varmış ama çok iyi denk geldi, kendimi tutamayacağım, benim bu.

evet efendim, sövdüğünüz o kişi benim. bendeniz, kendilerini ortalama 20 yıldır, yani ailem pes edip zorla yedirmeyi bıraktığından beri ağzıma sürmüyorum. hür irademle her ikisinden de ayrı ayrı nefret ediyorum. çok düşünüyorum, ama hangisinden daha çok nefret ettiğime bir türlü karar veremiyorum hatta, o derece.

ben bu durumdan hoşnut muyum sanıyorsunuz? her ortamda aç kalmak zorundayım. üstelik ortalama 20 yıldır bünyesine, ağzıma adlarını dahi almak istemediğim bu yiyecekler girmemiş bir insan olarak kokusu nasıl rahatsız ediyor varın siz düşünün artık halimi. sürekli herkese, neden sevmediğimi açıklamak zorundayım. "aman canım hepimiz yiyoruz kokmazsın"lara karşılık, insanları, gerçekten tatlarını sevmediğime, hiç yemediğime ikna etmek zorundayım. bir de asla ikna olmayan güruh var, "yok canım sevmiyor olamazsın" diyerek işin içinde bir bit yeniği arayanlar. "bak şöyle yiyince seveceksin" diyerek zorla yedirmeye çalışan özellikle karşı cins tayfaya hiç girmiyorum bile. sarımsak sevdirerek bir kadını nasıl etkileyebilirsiniz ki, insaf ama ya sevmiyorum işte, bi de sonra ayıp ettin tripleri geliyor...

ben de herkes gibi tüm benliğimle sevmek isterdim, ben de her içki sofrasında sadece kavun ve peynirle yetinmek istemezdim ama sevmiyorum neylersiniz, göktanrı öyle uygun görüp bana da böyle ol demiş.