şükela:  tümü | bugün
  • beni tanıyan bilir, hayatta bu tür başlıklar açmam. prezervatif fiyatı, kırbaç fiyatı, ağza top koyma şeysi falan bunlar benim için önemli ama bir ay boyunca % 400 oranında zamlanan soğanı görünce ve buna da kimsenin gıkı çıkmayınca '' bi durun'' dedim amk. yahu mayıs ayının 18'inde 99 kuruş olan soğan, 14 haziran'da 4.95 olmuş durumda ve kimse bunu gündeme getirmiyor. patates bile bununla yarışıyor. yani birer kilo soğan ve patates alsak an itibarıyla cepten 10 lira para gidecek. olum 10 lira lan. 5 kişilik bir aile olsa ayda 10 kilo soğan ve 10 kilo patates kullansa resmen larissa marka şişme bebek parası cebinden çıkıyor yani. millet nasıl çıldırmıyor hayret amk. 5 lira lan ve bu çoğu yemekte kullanılan bir meme.

edit: sebze yerine meme yazmışım. alışık değilim bu tür başlıklara. kimse kusura bakmasın.
  • (bkz: soğan lobisi)
  • enflasyon is coming
  • aşık mahzuni'nin;

yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
    bilmem söylesem mi söylemesem mi

dizelerini akla getiren vahim durumdur.
  • herkes dışarıda herkesin altında araba var herkes domalmış o da ne herkes skliyor.
  • yakında pazar tezgahında görmemizin bile gözümüzü doldurmaya yetmesiyle sonuçlanacak durumdur.
  • bugun benim de farkettigim durum. file markette kilosu 4,25. migros ve carrefourda yine 4 lira ustu.. pazarda 3,5 tl. yaptigimiz tum yemeklerim temel maddesi olan soganin fiyatinin bu kadar artmasi akil alacak gibi degil.. soganla beraber patates fiyatlari da cok artmis durumda.. bahsettigimiz seyler sogan ve patates yahu!! ne yiyecek bu millet!!
  • halinize şükredin dedigim durum. aldığımız duyumlara göre italya'da soğanın kilosu 50 tl'ye dayanmış taneyle alıyorlarmış.
  • (bkz: terör lobisi soğanla darbe yapmaya çalışiyeaaahh!!)

yakında mitinglerde kokusu çıkacak gelişmedir.
  • ekmek ve soğanın fiyatına dokunmayacaktın tayyip.