şükela:  tümü | bugün
  • one pieceden bir karakter.

--- spoiler ---
    usopp salağının ilk defa 258. bölümde trenin tepesinde sogeking olarak ortaya çıkmasıyla beni yarması bir oldu. o ne müthiş bir şarkıdır, ne kahraman bir insandır sogeking... keskin nişancılar adasından geldiğini iddia etmektedir, adının anlamı da "keskin nişancılar kralı"dır. usopp'un bu şekilde bir maske ve pelerin giyerek başka bir karaktere bürünmesi muhtemelen luffy'yle kavga etmiş olması değil de artık "korkak usopp" imajından sıyrılmak istemesidir. bu kılığı da luffy ve chopperdan başka kimse yutmaz, onu iki saattir tanıyan franky bile.
    --- spoiler ---
  • keskin nişancılar adasından bir kahramandır, keskin nişancılar adası nerede diye sorulunca; kalbimizdedir der.
  • theme song ile kalbimizde yaşayan kahraman, sharpshooting warrior sogeking.
    karaoke yapası gelipte yapamayanlar için dev hizmet:

so gekino shima de / on sharpshooter island
    umarate ore wa / i was born
    hyaku patsu hyaku chyu ! / 100 shots, 100 hits !
    ru ru ra ra ru / lu lu la la lu
    nezumi no medama mo / even a mouse's eye
    lock on !
    omae no haato mo / even on your heart
    lock on !
    sogeki no shima kara kita otoko / the man that come from sharpshooter island
    ru ru ru ru ru ra ra / lu lu lu lu lu la la
    sore nige ro ! / you better run and hide !
    sogege soge soge
    sogekingu!! / sogeking !!
  • sogeking' in dillere pelesenk olmuş parçası şuradan dinlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=excysam37-c
  • o ki anne babasının adı belli olmayan maskeli yaratık, o ki kellesine 17 milyon beli ödül konmuş vatanı bilinmez bir halk kahramanı. taktığı maskeyle yüzünü değil korkularını maskeleyen, zaman zaman "bu adaya çıkamama hastalığı" veya "bir adım daha atamama hastalığı" gibi hastalıklarla savaşan kısacası bizden biri olan bir kahramandır o. ne luffy gibi şeytan meyvesi kullanıcısı ne de zoro gibi insan üstü güce sahip. sadece ara sıra egosunu tatmin etmek gerekiyor o kadar. seni çok sevdim sogeking, ama usopp'u hiç sevmezdim!
  • fareyi gözünden vurur, affetmez.
  • one piece'de yapılmış en iyi esprilerden birinin başkahramanı. şarkısını söylediği bölümün 46. saniyesindeki koşması ayrı kopartır. buyrun efendim:
    http://www.youtube.com/…hz3a0bh_pd4&feature=related
  • sogeking'in usopp olduğunu luffy ve chopper'ın anlamaması da ayrı bir komiktir. sogeking'in ilk çıktığı sahne, klibinin sözlerinden önceki çarpıcı duruşu paha biçilemez.
  • usopp olabileceğini düşündüğüm kurgu karakter ama olmayabilir de.