şükela:  tümü | bugün
  • baklavanın şerbetli ,sütlü, soğutulmuş üstünde çikolata parçaları serpiştirilmiş hali.diyarbakirdan getirildi.muazzam guzel bir tat.
    soğuk baklava
  • bu baklavayı yiyen bir daha başka tatlı yemez. içinde bol süt, üstünde bitter çikolata, bol fıstıklı, acayip güzel bir tatlı.
  • diyarbakır hava alanında, ikinci güvenlik kontrol noktasındaki baklavacıda tesadüfen yediğim ve resmen "işte benim tatlım" dediğim tatlıdır.
  • normal baklavanın soğuk ve sütlü hali ancak şerbet az olacak ki çok hafif bir tatta.. 2 baklava yiyemeyen biri soğuk baklavadan 4 tane çok rahat yiyebilir. diyarbakır’da çok güzel yapmaktalar ve yaz aylarında en çok tüketilen tatlı
  • mardin'de yediğim çok güzel bir tatlıdır. normal baklavanın o çok tatlı içi bayabilen hali yoktur. normalinden en fazla 2 tane yiyebilirken bunlardan 5 buluyorum. başka şehirlerde de bulmak istediğim tat.
  • bir baklava manyağı olarak en yakın zamanda denemek istediğim tatlıdır. normalde de sütlü tatlı severim, bunun baklava ile birleşimini sanırım çok beğeneceğim. tek kötü şey bursa'da nerede bulabilirim ki.
  • deneyenlerin oldukça memnun kaldığı baklava çeşidi. istanbul anadolu yakasında gönül rahatlığıyla yenilebilecek yeri maalesef bulamadım. sayın yazarlar varsa bildiğiniz bir yer bilgilendirirseniz sevinirim :)
  • baklava ama sütlü soğuk bir tatlı, samsunda yaşayanlar atakum sahilde diyarbakır ocakbaşında yiyebilirler.
  • baklava ile alakası olmayan sütlü bir tatlı. baklava gibi kesilmiş diye bu ucubeye baklava adını vermek tamamen saçmalık.
    çünkü bu sütlü ve kat kat ince açılmış hamurlu bir tatlıdan başka bir şey değil. evet hafif ve baklava kadar şekerli de değil, nasıl yediğinizi bile anlamadan 3-5 tanesini mideye indirmiş olursunuz ama o kadar.
    bir kere çıtır değil, baklavadaki gibi yoğun antep fıstığı tadını alamıyorsunuz. soğuk, sütlü ve hafif sadece.

illa soğuk yemek istiyorum diyenler bir dilim kesme dondurma ile hakiki antep baklavası yiyebilir. ben olsam buna baklava diyenlere dava açardım. yapış yapış, yumuş yumuş baklava mı olur allasen.
  • gittikçe türkiye'yi esir alan bir tatlı oluyor kendileri. lokmacı furyasına dönse daha çok iş yapar aslında.