şükela:  tümü | bugün soru sor
 • soguk deniz. deniz soguk. nasil deniz? bugun soguk.
  civi gibi oluyorsun girince, kendine geliyorsun. girsene, acilirsin.
  soguk denize giren orali olur, cikmak istemez. soguk deniz ayri bir gezegendir, orada oksijen kat be kat fazladir yeryuzunden.
  soguk deniz. deniz soguk. dun cok guzeldi, hamam suyu gibiydi.
  bugun soguk deniz.
  bazan gercekten cok soguk olur, nefesiniz kesilir. suyun altinda titreyen derinizin kimildadigini gorursunuz suyun kirilma indisiyle abartilmis buyuklukte.
  bir de kislari denize giren ve gazetelere, ya da televizyon haberlerinin sonuna resim olan kimi yasli ve tuhaf adamlar vardir. bunlar kirmizi kalin bantli mayolariyla, istanbul'da kar yagarken bogazin soguk sularina birakirlar kendilerini. eski yuzucudur belki bazisi, bazisi ise "tamamen duygusal". burusmus deriyle kapli vucutlari hala zinde gozukur haberlerde. ben boyle sportmen ve olgun olmak istiyorum.
  baltik denizi'nde belki rus, belki polonya menseyli soguk denize girme bayramlarinin oldugunu da duymustum, hatta yine televizyonda gostermislerdi.
  soguk deniz. deniz soguk bugun.
 • havanın lodos olmadığı zamanlarda, küçük çocukların cup cup atlayıp ağzına burnuna su kaçırtamadığı, tenhalığı ve durgunluğu nedeniyle rahat rahat yüzülebilen icabında kafanı daldırdırdığında aklını başına getiren denizdir. tek sorun bu denizin tadını doyasıya çıkarabilmek için biraz besili olmak gerekir yoksa kısa sürede dişleri takırdatır.
 • (bkz: kadırga koyu)
 • alıştıra alıştıra değil de birden girmek gerekir. yoksa girmek zorlaşır. ilk 1 dakika felç olmuş gibi hisseder sonra yavaştan alışırsınız. "eaaoh oo aa haha" gibi sesler çıkarabilirsiniz soğuk suya alışmadıysanız. komiktir. hehe.

  en güzel tarafı çıktıktan sonra plajdaki duşun sıcacık gelmesidir. bir de yenilenmiş gibi hissettirir. bu açıdan sıcak denizi döver diyorum ben.