şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyanın bir ucundaki minnacık bir adaya bir yıllığına meteoroloji görevlisi olarak gidiyorsunuz.adada sizden başka bir de fener görevlisi var.bir yıl belki daha fazla bu adada yaşamaktan başka şansınız yok. çünkü bu adacık tüm deniz ticaret yollarına çok uzakta ve haritada bile yeri zor bulunmakta...
    başlarda değişik versiyon robinson hikayesi beklerken olaylar gelişiyor ve "savaş" kelimenin tam anlamı ile başlıyor . fantastik bi şeyler okumayı sevenler sürprizlerden hoşlananlar için ilginç bir kitap.
  • okuduğum en iyi kitap olmasa da en etkileyici kitap diyebilirim. öyle ki; okuduktan 2 sene geçmiş olmasına rağmen başlığı gördüğüm anda bir huzursuzluk hissettirdi kitap. yıkık dökük bir fener, taramalı tüfek sesleri, bombalar, her gece fenere akın eden yaratıklar, pencereden uzanan incecik kollar.
    bunların yanında kitaba bir korku romanı olarak bakmak istemeyenleri de düşünmüş albert sanchez pinol. ve belki de asıl amacı oymuş. savaşı anlatmak, en iyi şekilde...
  • (bkz: la pell freda)
  • albert sanchez pinol 'in yazdığı tuhaf bir kitap. 2018 yılında filmi de çekilmiş. fragman. kitabı okumaktansa filmini izlemeyi tercih edeceğim nadir eserlerden.
    edit: filmini izledim ama yine kitaptaki tadı alamadım. yanılmışım halkım affetsin beni.