• eğer ailesi çalışan ve bir ya da iki hafta tatil yapan bir çocuksanız sevmezdiniz ama yazlıkçıysanız yani bir ayın sonunda deniz sizin için anlamsızlaşmaya başlamışsa hoşunuza giderdi.. ne mi? tatilin ortasında havanın soğuması..
    ayakta çoğu zaman hala terlik varken, şortların üzerine uzun kollu bir şeyler giyilmeye başlanması. denizin sadece taş atalım, balık tutalım yada iskelede takılalım diye figüran durumuna düşmesi.. demin, parmak arası terliğe henüz veda etmemişken ama üşüyüp giyecek birşeyler ararken aklıma geldi..
  • kardeş tarafından ilginç bir yaklaşımla sevilendir.
    * havanın soğumasını seviyorum. yeni pişen çorbayı soğutmak için uğraşmam gerek yok, dışarıya koyuyorum soğuyor...(üstüne de yaptığı bu ilginç yaklaşım için gelecek tüm tepkilere kalkan olarak pis pis gülmüştür ... )
  • bünyede intercooler etkisi yaptığından ciğerlere daha fazla hava, dolayısıyla daha fazla oksijen girer. rahat solunur.
  • acıya iyi gelen.*
  • sol kanatta sürekli bilmem nerenin soğuğu başlığı görmekten kusmuklarım ağzıma geldi.
    tamam arkadaşlar en çok göt kesen soğuklar sizin oralarda.
    en çok siz üşüyorsunuz,
    en sibirya sizsiniz,
    norveç falan bokunu yesin sizin oraların.
    geçen ben de yazdım (bkz: ankara soğuğu) başlığına, lakin bu size cırlayamayacağım anlamana gelmiyor.
    ben bir şeyi önce yaparım sonra onu yapanları kınarım.
    çünkü ben bir şeyi önce yapıp sonra onu yapanları neden kınamayayım?!
    her neyse.
    lahana gibi giyinip, araç camından buz kazıma, gizli buzlanmalarda yanlaya yanlaya gitme mevsimi 2 aralık itibariyle başlamış görünüyor.
    bu kutlu yolda tüm üşüyen yoldaşlarıma içten bir tebessüm kadar sıcak günler diliyorum.
  • sivrisinekler ve sokaklarda geceleri arabalarıyla son ses müzik açarak gürültü yapan orospu çocuklarını etkisiz hale getirmesi sebebiyle sevdiğim hava hali.
  • küçükken de çok severdim hala çok severim. insanların evlerine çekilip işlerine odaklanıp montlarını boyunlarına kadar çekip burunlarını “fırk fırk” edip yolda pıtı pıtı eve hızlıca varmalarını izlemek çok keyif veriyor.
    ankara’da soğuk özellikle geceleri iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. eh yeni bir dünya kurulur çekeriz polarlarımızı biz de o dünyada yerimizi alırız bundan gayrı.
  • ağızdan çıkan küfrün vizörde buğulanmasına neden olan hava.

(bkz: küfür buğusu)
    (bkz: rider's depiction)
  • en sevilendir. terleme derdin yok, klimanin oldugu mekanlara tikilip kalma mecburiyetin yok, çok üşürsen önlem almasi da çok kolay.
  • en sevdiğim, hep seveceğim müthiş hava türü.
    meteoroloji geçen günlerde hafta başında sıcaklıkların düşeceğini ve yağışın geleceğini haber verdiğinde uzun süredir hiçbir şeye mutlu olmadığım kadar mutlu oldum. *

sabah nedense erkenden uyandım. galiba vücudum "kalk ve pencerenin başına gidip bu güzel havayı iliklerine kadar hisset." emrini benim için uygun gördü. vücudumun bu emrini yerine getirmezsem olmazdı *

yalnız sevgili sonbaharcığım sana birkaç sözüm olacak. lütfen ısınma! yahu sen sonbaharsın; yağdır, buz kes ne bileyim bir şey yap. adabını bilicen.
hesabın var mı? giriş yap