şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yudum soguk suda yataklara duseni biliyorum. hayir noluyor. hic mi yemiyosun. hic mi vitamin yok vucudunda. biraz direnc yahu. kisin dondurma yiyen, buzlu su icen insanim. belki cok abartirsam bi gun yanar bogazim. hasta zaten hic olmam. cereyanda kalmaymis, klimaymis, islak sacla disari cikmaymis bunlar hava civa. demek bunlari yapsa olecek adam. neyse sinirlendim gene. ılik su ne olm. ılik misiniz?
  • cocukken alistirilmasi gerektigi kanaatindeyim. iki kizima da bebeklikten itibaren soguk su, soguk yogurt vs. buzdolabindan direk yedirip icirdim. simdi hic sorun yasamiyoruz ancak turk annelerinin geneli yogurt yedirecekse bir iki saat once cikartip oda isisina gelmesini bekliyor filan cocuk alismiyor.
  • benim bu.yataklara da düşerim ilaç da kullanırım. yazın ortasında bile asla dolaptan su içemiyorum. hemen şişiyor bademciklerim. canım da istemiyor. yani hayatım boyunca hiç soğuk su içmek istemedi canım diyebilirim. yazın bazen çok hararet basınca bardağın yarısına soğuk su koyup üzerini de sıcaktan bayılmış olan suyla tamamlıyorum. sanırım genel olarak soğuğu sevmiyorum. yani kış mevsiminden de pek hoşlandığım söylenemez. yazın çeşmeden akan suyla bile yıkanamam. sıcak olmalı sıcak!
  • 12 ay boyunca sürekli soğuk su içen biri olarak beni ilgilendirmeyen durum. bazı insanlar da evhamlı oluyor canım.(bkz: babaanne)
  • benim bu an itibariyle yatıyorum bu lanet hastalık yüzünden (bkz: boğaz akıntısı)
  • kesin 1 bira içince sarhoş da olur.