• thierry brunet: bu arada, eserinizde neden bir söğüt ağacını seçtiniz?

hubert selby: söğüt ağacını çok rahatlatıcı olduğu için seçtim. diğer ağaçlardan daha canlı görünüyor. bu ağaçlar, büyük, güçlü görünen ama yine de rahatlatıcı ve koruyucu ağaçlar. sizi tüm unsurlardan korumak için kalkan olur ve sizi selamlamak için eğilir.

(thierry brunet’in hubert selby ile söyleşisinden)
  • dalları kimi zaman ip yapmak için kullanılan ağaç türü. yapraklarında bulunan bi madde sayesinde ağrıları kesip, kanı sulandırırmış. bazı hayvanların canı yandığında bu ağacın yapraklarını yemesi bundanmış.

(bkz: doğada tek başına)
  • ağaç olsaydım kesinlikle söğüt ağacı olmak isterdim. bir nehir kenarında yalnız bir söğüt. belki gölgemde bir aşk filizlenir, belki bir aile çocukları ile güzel vakit geçirir... kim bilir? belki de yalnız biri gövdeme gövdesini yaslar, yalnızlığını bana anlatır. söğüt ağacı, hep yaşamdan yana ve hayat dolu. sadece varlığı ile ağrılarınızı dindiren... gönlünüzü yapraklarının yarattığı hafif esintiyle ferahlatan...
  • arzuları körelten kokusuyla bir çeşit antiafrodizyak nitelikleri olan ağaçtır.

antik yunanda bu özelliklerinden dolayı bazı ayinlerde * kullanılmıştır.
  • majid majidi'nin bid-i mecnun filminin ingilizce'si the willow tree'den türkçe çeviri adı.
  • ömrümün sahibesinin en beğendiği, bir gezi ya tur sırasında yol kenarında denk geldiğimizde bir beş dakika muhakkak gölgesinde dinlediğimiz ağaç türüdür.
  • şifalı bitkiler içerdiği çeşitli moleküller ve vitaminler ile insanlar için oldukça faydalı bitkilerdir. şifalı bitkiler birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. siyatik ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı, berelenme, kesik, burkulma, âdet sancısı, böcek ısırması gibi durumlarda ağrıları dindirme özelliğinden dolayı iyi geldiği bilinmektedir.
    ve bu aralar yağlı boya çalışmak istediğim ağaçtır. tuvale aktardığımda buradan da paylaşacağım.
  • gecen sene bu zamanlar bir ağaçtan dal alıp bahçeye dikmişti abim, bir yılda kocaman bir ağaç oldu, dalları rüzgarda vals eden, pencerenin kenarına dikilmesinden mütevellit, geceleri perdeye yansıması, gündüzleri izlemesi keyifli, ruha şifa bir ağaç.
  • marmaris'in söğüt köyü'nde açılmış tolunay ve neşe'nin işlettiği yeni bir cafe/atölye. tolunay ve neşe, söğüt köyü'nün tek söğüt ağacını bahçelerine dikmişler:) hem çok içten hem de çok sevimli mekanda bir de tüm kış uğraşıp yaptıkları el emeğinden ürünlerini satıyorlar. daha çok keşfedilmemiş bir yer, görülmeye değer. he bir de pırtık var, köpekleri. acayip tatlı:) ınstagramlarından mekan biraz görülebilir. @atolye_sogut_agaci diye aratınca çıkıyor.
  • mecid mecidi’nin tartismasiz en iyi filmi. iran sinemasindan umdıgunu bulamamis olanlara siddetle tavsiye ederim.

insanin donup dolasip geldigi duygunun nankorluk oldugunu muhtesem bir sekilde anlatiyor.

fragman

bu da suprizi olsun
hesabın var mı? giriş yap