şükela:  tümü | bugün
  • gece "mutlu sona 1 kala" tadı vererek iğrenç bir yer olmaktan yırtar ama sabah bir sürü döpiyes giymiş amına kodumun gergedanı ve sinekkaydı tıraş olmuş boz ayı barındıran the iğrencest bi yerdir. dementor cenneti. böyle gökyüzüne bakıp müzikle sallanarak zamandan mekandan kopmaya çalışan bi tip vardı orada ama siktim öldü. yarın sabah 8.15 kadıköy-beşiktaş vapuruna binebilmek için zıpkın gibi fırlıcak evden ölüsü. azimli bi ölü kendisi. mükemmele çok yakın bi zombi.

ayrıca (bkz: söğütlüçeşme'deki metrobüs moderatörü dayı)
  • eğer tren saatine denk gelmez trenden inen insan yığınıyla karşılaşmazsanız ki bunun çaresi durağın ennn başında 34a'nın durduğu yerde beklemek yerine 34z'yi beklemek oluyor, en fazla 5 dakka bekleyerek çok fazla ezilmeden ( çok fazla yalnız ) oturarak zincirlikuyu'ya ulaşmanız mümkündür. ben genelde sabah 7.55 gibi biniyorum kendisine ve 8.15'te katılıyorum zincirlikuyu meydan muharebesine ve de öyle bi psikoloji oluştuki bende normalde otobüsle eve geldiğimde aman ayakta gidim 10 dakka sora inicem diyorum ama metrobüste en fazla 20 dakka haracayacak olmama rağmen kendimi bi anda metrobüs azgınlarına uymuş buluyorum ister istemez kapı açılınca kendimi içeri dalmış ve oturmuş oluyorum, ayakta kaldıysam sıraya tekrar gircem utanmasam, hele metrobüs kaldırıma uzak duruyor ya bilirsiniz ne kötü bi duygudur kaynar sular iner başından o kadar sıra beklersin ama kaldırıma iner insanlar, ben de iniyorum onlar inince dalıyorum resmen araya bildiğin ben yüzsüz bi insan oldum çıktım. abi napayım hanginiz değilsiniz ki ey metrobüs mağdurları.. tey tey..
  • bilinen ulaştırma kaidelerini alt üst eden, raylı sistemin otobüsü beslemek amacıyla kullanıldığı durak.
  • insanların ulaşım şımarıklığı yapabildiği yegane noktalardan biridir. şehrimin bir çok noktasında itiş kakış binilen, tıkış tıkış gidilen toplu taşıma araçları hepimizin malumu. ancak bu noktalarda durum biraz farklı. eğer çok aceleniz yoksa, rahatlıkla, "ay bu çok doldu" "ay bu otobüs iyi ısıtmıyoo" "ay arkayı beşleriz" vb. nedenlerle sürekli bir daha ki, bir daha ki, bir daha ki aracı bekleyebilir, durağın araç kapılarına denk geleceği bölümlerde sik gibi dikilen bir avuç şımarık insan arasında yerimizi alabiliriz.

benzeri için;
    (bkz: zincirlikuyu metrobüs durağı)
    (bkz: avcılar metrobüs durağı)
  • bugün tren yoluna yakın tarafında polis şeridiyle çevrilmiş bir kan birikintisi vardı. muhtemelen yaralama. ayrıntıları bilmiyorum. metrobüs cinnetinde yeni bir boyut da olabilir, alakasız bir olay da.
  • sabah saatlerinde sürekli bir tartışmaya, itiş kakışa neden olan durak. kavganın sebebi ise basit. metrobüse binmediği halde kapının denk geldiği yerde dikilen insanlar. bu insanların amacı oturacak yer bulabilmek. diğerlerinin amacı ise bir şekilde metrobüse binebilmek. binemeyenler orada dikilenlere bazen laf söylediği için tartışma çıkabiliyor. he bu arada buradan sabah kalkan metrobüslerin çoğu zincirlikuyu'ya gidiyor. o kadar yerde dikilsen nolur otursan nolur.
  • akşam 6 civarı yolcu 34z nin neredeyse hiç kalkmadığı durak. 5 gibi de 34a bulamıyorsunuz. ben de ne hikmet ise hep bu saatlerde bu otobüsleri arar oluyorum. z'si eksik kalsın da 34a için bir şey yapın sayın yetkililer. ya biniş yerini değiştirin, beklemek bir şey değil, binmediğimiz otobüslerin kapısını tıkayıp millete engel oluyoruz.
  • abuk subuk bir yerdedir, keske biraz daha uzun olsa da kadikoy olsa son durak.
  • 4-5 km uzaklıkta oturanların bisikletle gitmeyi düşünebileceği durak. zira sabah gidişler değil de, trenin olmadığı şu senelerde akşam eve dönüşleri bir işkence. maslak'tan söğütlüçeşmeye 40 dakikada geldiğimi sonra da 5 km uzaktaki eve 40 dakikada gittiğimi bilirim.

eğer dandik bir bisikletiniz varsa, ispark'ın içinde bulunan bisiklet parkına bırakabilirsiniz. gerçi orada galiba sahiplerinin terk ettiği bisikletler duruyor ve genelde boş yer olmuyor ama etrafa da kitleyebilirsiniz. veyahut evlenme dairesinin önünde daha tenhada kalan bir bisiklet parkı mevcut. daha da veyahut, kadıköy belediyesinin içinde sanırım başka bisiklet parkları daha var.

şahsen 5-6 kere bıraktım. 4-5 saatten 12 saate kadar. hiç bi şey olmadı.
  • buranın yanında kadıköy evlendirme dairesinin orada su birikintisi mi artık ne tam bilmiyorum ama bildiğin lağım kokuyor. her sabah burayı kullandığım için bundan aşırı derece de tiskinmiş bulunmaktayım. bunu buradan bir yetkili falan görür mü bilmem ama bir çözüm bulunursa gerçekten süper olur hiç yakışmıyor. sonuçta burayı hergün bir sürü kişi kullanıyor.