• bilinen ulaştırma kaidelerini alt üst eden, raylı sistemin otobüsü beslemek amacıyla kullanıldığı durak.
  • gece "mutlu sona 1 kala" tadı vererek iğrenç bir yer olmaktan yırtar ama sabah bir sürü döpiyes giymiş amına kodumun gergedanı ve sinekkaydı tıraş olmuş boz ayı barındıran the iğrencest bi yerdir. dementor cenneti. böyle gökyüzüne bakıp müzikle sallanarak zamandan mekandan kopmaya çalışan bi tip vardı orada ama siktim öldü. yarın sabah 8.15 kadıköy-beşiktaş vapuruna binebilmek için zıpkın gibi fırlıcak evden ölüsü. azimli bi ölü kendisi. mükemmele çok yakın bi zombi.

ayrıca (bkz: söğütlüçeşme'deki metrobüs moderatörü dayı)
  • eğer tren saatine denk gelmez trenden inen insan yığınıyla karşılaşmazsanız ki bunun çaresi durağın ennn başında 34a'nın durduğu yerde beklemek yerine 34z'yi beklemek oluyor, en fazla 5 dakka bekleyerek çok fazla ezilmeden ( çok fazla yalnız ) oturarak zincirlikuyu'ya ulaşmanız mümkündür. ben genelde sabah 7.55 gibi biniyorum kendisine ve 8.15'te katılıyorum zincirlikuyu meydan muharebesine ve de öyle bi psikoloji oluştuki bende normalde otobüsle eve geldiğimde aman ayakta gidim 10 dakka sora inicem diyorum ama metrobüste en fazla 20 dakka haracayacak olmama rağmen kendimi bi anda metrobüs azgınlarına uymuş buluyorum ister istemez kapı açılınca kendimi içeri dalmış ve oturmuş oluyorum, ayakta kaldıysam sıraya tekrar gircem utanmasam, hele metrobüs kaldırıma uzak duruyor ya bilirsiniz ne kötü bi duygudur kaynar sular iner başından o kadar sıra beklersin ama kaldırıma iner insanlar, ben de iniyorum onlar inince dalıyorum resmen araya bildiğin ben yüzsüz bi insan oldum çıktım. abi napayım hanginiz değilsiniz ki ey metrobüs mağdurları.. tey tey..
  • insanların sıraya girmesi için acilen bir çözüm bulunması gereken durak.
  • kömür kokusunun kanalizasyon kokusuna karıştığı, kartal pendik minibüsü kornalarının ticari taksi kornalarıyla harmoni oluşturduğu boktan bir yer
  • stadyum tarafından giriş yaptığınızda sizi hemen dar girişte solda engelli bir dostumuz karşılar. kendisi engeline rağmen güler yüzüyle çalışma azmiyle her sabah insanın içini ısıtır.

mendil almazsanız bile ondan selamınızı esirgemeyin, sabahın o saatinde sizin merhabanıza öyle bir içten karşılık verir ki "ben bu hayatta kendime neden bu kadar şeyi dert ediniyorum?" diye sordurtur.

bugün ondan mendil aldım. öyle bir içtendi ki, bütün sabahın sinir ve stresini unuttum.

iyi ki varsın adını bilmediğim dostum.
  • abuk subuk bir yerdedir, keske biraz daha uzun olsa da kadikoy olsa son durak.
  • bu durağa minibüs yolundan otobüsle aktarma yapan kişiler belediye durağında inerek metrobüse kadar yürümektedirler. işte bu belediye durağının evlendirme dairesi karşısına çekilmesi veya evlendirme dairesi karşısına yeni bir durak eklenmesi için şu adrese bilgilerini girip talep->durak->yeni durak talebini seçerek aşağıdaki metni iett'ye gönderebilirsiniz.

metin;

sayın ilgili,

söğütlüçeşme durağındın metrobüse binmek üzere minibüs yolundan gelen kişiler kadıköy belediyesi karşısındaki belediye durağında inmektedirler.

bahsedilen belediye durağının yerinin kadıköy evlendirme dairesi karşısına çekilmesi veya bu noktaya yeni bir durak eklenmesi halinde metrobüse aktarma yapacak yolcuların yolunda büyük bir kısalma olacağı gibi bu noktadaki trafik ışıkları sayesinde bu yolcular güvenli bir geçiş de yapabileceklerdir.

sonuç olarak ya basettiğim belediye durağının evlendirme dairesi karşısına koyulmasını ya da evlendirme dairesi karşısına yeni bir durak eklenmesini talep ederim.
  • marmaray'ın söğütlüçeşme durağı ile birlikte aylardır sma standlarının işgali altında olan ve metrekare başına insan yoğunluğuyla artık beni delirtecek noktaya getirmiş yer.

zaten marmaray durağının yapılması ile beraber iyice darlaşan ve kalabalıklaşan alan, iki durak arasına saçmasapan şekilde doluşturulan büfelerle iyice bombok bir yer haline geldi. bir de üzerine, fonda aralıksız, son ses çalan acıklı müzik ve insanın sinirine dokunan "duyarsız kalmayın, 1 tl'den ne olur ki demeyin" şeklindeki duygu sömürüleri eşliğinde kurulan sma standları her işe gidiş dönüşlerde bünyeyi iyice strese sokmaya yetip de artıyor.

bu standların valilik onayı ile yardım topluyor oluşu, bahsi geçen durakları gün içinde kullanan on binlerce insanı rahatsız etme hakkı veremez. hatta adım kadar eminim ki, bu standlar çoktan insanları irrite edici bir hal almış durumda.
  • bugün tren yoluna yakın tarafında polis şeridiyle çevrilmiş bir kan birikintisi vardı. muhtemelen yaralama. ayrıntıları bilmiyorum. metrobüs cinnetinde yeni bir boyut da olabilir, alakasız bir olay da.
hesabın var mı? giriş yap