şükela:  tümü | bugün
  • icinde mandolin diye bir restoran var ki evlere senlik. yunan mi lubnan mi turk mu karar verememis ve vasattan oteye gidememis...
  • geçtiğimiz günlerde markafoni kurucusu sina afra'nın instagram'dan fotoğrafını paylaştığı yeni klüp. new york'ta inanılmaz popüler, gerçekten üye olmak için bekleyen insan sayısı onbinlermiş, ki hiç ucuz birşeyden bahsetmiyorum.

henüz açılmamış, açılmış olsaydı kovacaklar mıydı adamı hiç sanmıyorum. ny şubesinde fotoğraf paylaşmak yasakmış çünkü.

yazarın notu: olmaz. türkiye'de tutmaz. yani tutmaz derken, ny'dan daha çok para kazanır ona şüphem yok. ama konsept olarak orjinali tutmaz. ne mafyasına, ne siyasilerin oğluna, ne işletmecinin yakını bilmemneye red veremeyebilecekleri için olmaz. hatta bence işletme olarak burası ortadoğu, lükse ihtişama koşar bu insanlar diyerek paylaşımları, konuşulmasını, yayılmasını destekleyeceklerini tahmin ediyorum.

edit: ne demiştik, girin instagrama, etiketi aratın, istanbul soho house içerisinden birçok insan fotoğraf koyuyor, burası türkiye, burada yasak tanınmaz. ayrıca soho house yönetiminin de bundan hoşnut olduğunu varsayabilirim, fotoğraf çekmek yasak diyerek ama paylaşımlar çoğaldıkça türk işi pazarlama yapıyor olduklarını düşünebilirler.

açılışa da kim var kim yok davetliydi. maksat tanınsın.
  • tuba ünsal girememiş konulu viral çalışmayla gündeme gelen kifayetsiz muhterislerin yeni statü sembolü.

kutsal kitaplarda da değinildiği gibi "çünkü aranızdan her kim kendini ayrıcalıklı ve üstün görürse, onun anası ucuz ve pespaye bir fahişedir."
  • bazı iş bağlantıları sonucu giriş kredisi aldığım oluşum. ödeme yapmak yerine aralarına almayı tercih etmişler.

istanbul şubesi sanırım 2015 mart'ta açılıyor.
  • soho house istanbul web sitesi: https://www.sohohouseistanbul.com/tr

ve açılışına dair time-out dergisi yazısı: http://www.timeoutistanbul.com/…istanbul/#more-2630
  • iki gay ayarlayıp, üyeliği de beleşe getireceğim kulüp. iyi bir vurucu olursanız her kapıyı açarsınız.
  • istanbul'da 2 ay önce açılan şubesinin mimarisi ve iç tasarımı gerçekten hayran bırakıyor. tahmin edildiği gibi üye olamayanların ya da olmayanların karalama kampanyası mutlaka olacaktır ama deneyimlediğinizde yanıldığınızı görüyorsunuz.

üye bir arkadaşımla misafir olarak girdiğimde gözlemlediğim birkaç hırt servis elemanı dışında keyifli bir ortamda pahalı olmayan kaliteli içkiler içerek iyi müzik dinledim. sineması ve özel odaları 60'larda bir film seti gibi. gittiğim hafta sonu soho house'un kurucusunun orada bulunan onlarca hollywood yıldızı arkadaşını görmüş olmam mıdır güzelleştiren yoksa gerçekten ortam mıdır henüz bilmiyorum, buna daha sonra karar vereceğim.

kitlenin egosu yıkıldığında ya da en azından eşitlendiğinde herkes daha çok tadını çıkaracak gibi görünüyor. bir şekilde üyeliği kapmış baba paralı çocuklar üç beş kez daha gelip boy gösterdikten sonra eelence'ye, şamdan'a, ulus29'a doğru göçmeye başlarlar. o zaman yönetimin hünerleri daha çok ortaya çıkar, soho da istenilen ruhu elde etmiş olur sanıyorum.
  • çatı fiyaskosu dışında oldukça başarılı bir mekan. özellikle özel odaları olması gece takılmaları dışında günlük kullanım için ideal haline gelmiş. beni şaşırtan çok pahlalı olmayan fiyatları oldu, beklentimin çok altında buldum menüleri.
  • 2 adet referansla üye olabiliyorsunuz. içerisi muazzam. çatısı da harikadır. o havuz serinlemek için yüzmek için değil.

fiyatlar güzel hizmet on numara. garsonlar bile tepeden tırnağa lacoste giyiniyor. barzolar işgal etmezse şimdilik baya enfes bi mekan. insan kalitesi iyi. networking için süper ortam var.

önüne geleni almazlar umarım.
  • cercle d'orient 'e dönüşmezse bu haliyle kalırsa şahane lakin önümüzdeki 10 sene içinde elini kolunu sallayan girip, sikimsonik bir yere dönüştürecektir.