şükela:  tümü | bugün
 • 1977 ve 1994 yılı yapımı olmak üzere 2 versiyonuyeşilçam arşivinde bulunan türk filmi. her iki filmde de başrolü salih kırmızı oynamış.

  ilk versiyonun yönetmeni naki yurter, senaristi ahmet ündağ. oyuncular salih kırmızı, necla fide, kenan pars ve baki tamer. konusuna dair en ufak bir fikrim yok. gerçi necla fide adını görünce acaba mı dedim ...

  ikinci versiyonun yönetmeni ve senaristi mehmet samsa. oyuncular salih kırmızı, murat soydan, kazım kartal * * *. konusuysa şöyleymiş: çok ünlü bir arstist varmış, film yapımcısıyla evleniyormuş. derken şöhretini kaybetmeye başlayınca yasak aşk falan yaşıyormuş da mışmış mış da mışmış.` :öfff` *
 • dün gece kanal d'de ikinci kez izlediğim bülent ersoy filmi. ameliyatla kadın olmadan kısa zaman önce çekilen bu filmde bülent ersoy tamamen bir kadın gibi görünmesine rağmen, bir erkek tarafından seslendirilmektedir. ayrıca tahminimce bülent ersoy kadın olma yönündeki eğilimini zamanında bu filmle bir kez daha vurgulayarak, hayranlarını daha da alıştırmayı amaçlamış olabilir. zira film bülent ersoy'un bunalımdaki halini yansıtarak başlar. sonra bülent ersoy bir gün dolaşmak ve kafa dağıtmak için bir parka gider. parkta bir çocuk onu görür ve yanındaki annesine dönerek: "aaaa, anne bak, bülent ersoy!" der. bu esnada bülent ersoy da çocukla annesini görmüştür. akabinde çocuk annesine dönerek: "anne, bülent ersoy kadın mı, erkek mi?" diye sorar. bu sözün üzerine bülent ersoy'un kulaklarında, arabayla evine dönerken sürekli çocuğun "anne, bülent ersoy kadın mı, erkek mi?" sorusu yankılanmaktadır. ardından bülent ersoy doktora gider ve "doktor bey, kurtarın beni bu bunalımdan. neyim ben; kadın mıyım, erkek miyim?" der. olayların bu şekilde gelişmeye başladığı filmde ekrem bora da rol oynamaktadır.
 • (bkz: yüz karası)
 • flash tv'de popstar mehtap tarafından sunulan program. bu akşamki bölümde hüseyin altın konuk. demin altyazılardan birinde hülya avşar ve kenan kalav'ın recep bülbülses'le nasıl dalga geçtikleri yazısı vardı. izleyeceğim az sonra. çok eğlenceli program bence. valla.
 • olmak zorunda değildir.
  torba olmayan ağızlarınızdan çıkan kokuşmuş sözlerinizden tiksiniyorum.
  ne işkilliymişsiniz be... kadının öldüğü sabah başladınız sallamaya. bu toplumdaki üstüne vazife olmayan işlere karışma merakı nedir? kaynağı nedir? içinizdeki büyük boşluk yiyecek bitirecek sizi. hatta yeyip bitirmiştir de, farkında değilsiniz. ancak hiçliğinizle sayısal olarak o kadar çoksunuz ki, bu sizi meşru yapıyor. kendinizi kendiniz gibi boş insanlarla aklıyorsunuz. ahlakınız ancak ölen bir insanın arkasından türlü çarpık yorum yapacak kadar düzgün. yalnız o türden ahlakçı yapınız, muhatabınız ancak ve ancak kadın ise ortaya çıkıyor.

  şöhretin bedeli olmak zorunda değil. merhumun akrabaları, merhumun arkasından sallayanlara tek tek ulaşıp hukuk yoluna gitmeliler. gidebildikleri noktaya kadar. o zaman şöhretin bedeli budur, her şeyin bir bedeli vardır diyen zırtapozlara belki bedelin ne olduğu gösterilmiş olur.

  insan olun!
 • sinan bengier ve engin hepileri'nin oynadıkları, hayatımda izlediğim en kötü yapım olma özelliğini taşıyan tv filmi.
 • ülkemizde haberlere bol bol konu olan hede. birden parlayıp birden sönenler için kullanılıyor çoğunlukla. genelde iyi sonla bitmiyor. kimi pavyona düşüyor, kimi şöhretken yüzüne bakmayacağı kandın/erkekle evlenip 5 çocuk yapıyor kimi de direk intihar.
 • ölene dek eleştirilmek