• istanbul avrupa yakasına bakan 3 depoyu birleştirmeye kalktılar ve bu geçiş sürecinde tedarik kısmında aksaklıklar oldu. lakin birleşme tamamlandıktan sonra daha beter oldu. bu aşamada müthiş bir kayıp yaşadılar ve durumu telafi etmek için depoları yeniden ayırmaya başladılar. sıkıntının asıl kaynağı sürekli yeni şubeler açılması ama lojistik kısmında yerlerinde saymaları, çözüm ararken daha da beter hale getirmeleri. sorunun altından kalkmak için akşam sevkiyatı diye bir şey uydurdular ama bunu da doğru düzgün işler hale getirmedikleri için akşam sevkiyatı oldu gece sevkiyatı. asla ve asla kurumsallaşamamış, temellerini modern kölelik üzerine kurmuş bir marketler zincirinin kendi kendini bitirme çabalarını izliyoruz vesselam.
  • doğru bir gözlemdir.

nitekim bizim cadde üstündeki marketin de önce rafları boşaltıldı, sonra da tamamiyle kapatıldı.
  • son zamanlarda dikkat ettiğim durum. ürün gamı belki değişmiştir dedim ama aynı ürünler geliyor lakin 2 haftalık arayla. önceden haftada iki kez sevkiyat gelen marketlere 2 haftada bir mal gelir olmuş. nedeni için ufak bir araştırma yaptığımda ilk olarak geçen yıl dağıtım şirketinden ayrılıyorlar ve bu yıl organizasyon çöküyor ikincil olarak da mağazalara eskisi kadar ürün gönderilemiyor. muhtemelen yakında büyük bir satış gerçekleşecek kar mı ederler zarar mı bilemiyoruz. benzeri bir durum bim için de geçerli ama bu kadar bariz değil. evet şimdi ben hep 50 liralık eki göko kaoako yapıyorumlar gelebilir.
  • şimdi gittim bir tanesine, herifler mal dizmeye yetiştiremiyor. müdürü bile transpalete girişmiş.

nasıl iş anlamadım.
  • şok marketlerde raflar boşken, bim ve a101'de raflar tıklım tıklımdır.

gözlem bu, yorum okuyanın olsun.
  • kapanması temennisinde bulunan suser arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum. şok, bim ve a101'in hileli ürünleri olmasa milletin yarısı aç yatar haberiniz olsun. bu 3 market üzerinden türk toplumunun beslenmesi ve bu beslenmenin doğrudan ve dolaylı sonuçları üzerine cilt cilt yükseköğretim tezleri yazılır.
  • girdiğim hiçbir şok marketinde karşılaşmadığım durum. belki o şubelere özgü bir durumdur bilemiciim. ama kapanacaksa da kranky corn flakes lütfen migroslarda da satılsın, şok a uğrama sebebim o benim :(
  • evimin civarında birkaç tane şok market var ve böyle bir sorun görmedim. raflar gayet dolu.
  • aynı durum a101'de de geçerlidir. sanırım teğet geçmedi.
  • raflarda bir sorun görünmüyor ancak yaklaşık 3 aydır sebze meyve reyonlarındaki ürünler yeni gelmiş olmasına rağmen domatesinden patatesine elmasından muzuna kadar hepsi depolarda bekletilmiş, yeşilliklerin hepsi pörsümüş oluyor.

sok markete birinci gitme sebebim sebze ve meyvesinin taze ve kaliteli olmasıydı. artık yollarımız ayrıldı. arada bir acaba düzeldiler mi diye bakıp çıkıyorum.
hesabın var mı? giriş yap