şükela:  tümü | bugün
  • aramaya inandım ama bulamadım. evet cuma namazı saati marketi kapatıp gidiyorlar. içerde çalışan 2 kadın olduğunu biliyorum ama buna rağmen kapalı ve işin ilginç yanı cuma namazından çıktığımızda da kapalıydı.

şimdi benim anlamadığım allah kabul etsin ibadetinizi ama içerde kadın çalışanlarınız var zaten neden kapatıp gidiyorsunuz marketi , herkes namazda mı sizce ya da hastası olan veya bebeği olan insanların ya da işi gücü olup namaza gidemeyen insanların alışveriş hakkını neden elinden alıyorsunuz.
  • serbest ticaret ortamında karar firmaya ait olduğundan mantıklı olandır.

adam o saatlerde kâr yapmayı önemsemiyor. ibadeti ön plana çıkartıyor. doğru, yanlış, gösteriş olarak görülebilir ama sonuçta kararı firma alıyor.

sözde %99'u müslüman bir ülkede noel zamanı marketini kapatan işletme olsa ona da saygı duymak gerekir.

alışveriş hakkı için ise farklı marketler mevcut. herhangi biri tercih edilebilir.
  • şunun kadar başlık niteliği taşımayan olay.*swhahah
  • muhtemelen 1km çapında en az 5 market vardır, oraları kullanabilirsiniz.
    bir şey deneyelim şu memlekette , kimse kimseye karışmasın bakalım nasıl olacak.
    (bkz: derdini sikeyim butonu)
  • din tüccarlığı tam olarak böyle bir şey işte. bakın biz din konusunda çok hassasız mesajı veriyorlar çevreye. belki sadece şokta ya da bimde satılan bir ürünü alacaktım aynştayn ona ne diyeceksin? yakınlarda market olabileceğini biz düşünemedik bir sen akıllısın.
  • (bkz: mahalle bakkalı)nı kullandığımdan çok da skimde olmayan durum.
  • gitme şok marketlerine o zaman
    win win
  • şok marketlerin migros'tan ülker grubuna satıldıktan sonra, ellerinde kalan stokları bitirene dek alkol satışı yapıp; sonrasında yapmaması gibi müthiş riyakarca bir tutumun arkasından beklenmesi gereken göz boyamadır.

yıllardır düzenli alkol tüketen biri olarak; alkolü satana da, taşıyana da, içene de lanet edildiğini buyuran bir inancın temsilcilerine bu ayıp hiç dokunmazken; cuma namazı saatinde yalandan dükkanı kapatmalarının, kürtaj yaptığı esnada eleştiri duyunca 155'i aramakla tehdit eden dayılar ve onların çocuklarına şirin görünme çabası olduğunu görmem için alim olmama gerek yok diye düşünüyorum.
  • iyide bu yerleskede sadece erkekler mi yasiyor? ya kadinlar o saatte markete gidecekse cuma gunu?
  • bu serzeniş tipik bir türk insanı kafasıdır. olaya cevap şöyle özetlenebilir : size ne?

bak yukarıda sex shop lu bi karikatür var, adam onu da yapsa size ne?

bak yine yukarıda biri yazmış, noel akşamı adam dükkanını kapasa size ne?

oradan alma git başka yerde al kafana yatmıyorsa. insanlar bunu din tüccarlığı bağlamında yapıyor da olsa yine de size ne?. ülkenin sorunu bu. başkasının düşüncesi bizi bağlamıyor. alışalım artık başka kafalara. kutsal spagetti canavarı gününden dolayı da kapatıyor olsa bizim ses çıkarma hakkımız yok.

çok sinirlendim yine. asla tek tip olmayacağız işte. farklı farklı olacağız. insan yapısı böyle.