şükela:  tümü | bugün
  • aniden cok sasirmak afallamak.
    ayriyetten sok marketine girmek anlaminda kullanilir.
  • şok market denen marketlerden birine girmek.
  • 8 dakikalık stairway to heaven şarkısını açıp tüm şarkı boyunca duvara bakmaktır... tekrar... sonra yine tekrar....
  • bu gün başıma gelen.

tinder'dan seri olarak layklarım genelde. eşleşip muhabbete girdikten sonra karar veririm sohbetin ve ilişkinin devam edip etmeyeceğine. gözü kapalı layklamanın bir kaç zararı var tabi. arada harun abiler filam denk geliyor. sıkıntı yani.

bu seri layklamalarımın sonucunda siyasi görüşü, hayata bakış açısı, dine bakış açısı, her şeye bakış açısı benimle tamamen zıt olan bir kadınla eşleştim. alkol kullanmıyor, takip ettiğim dergileri takip etmiyor, 9-10 dan sonra sokağa çıkmıyor filam. enteresan bir şekilde çekti bu beni.

bir kaç günlük sohbetten sonra 'bana gel' dedi. gittim. cevahirin arkalarında oldukça ghetto bir kesimde 4.kattaki evine girdik. tek başına yaşıyor ve öğrenci. saaat ise akşam altı suları...

'babam beni ziyarete geldi ama arkadaşlarıyla buluştu. 9-10 gibi filam gelecek' dedi. 'ok' dedim.
    klasik sevişmeye başlangıç rituellerini aştıktan sonra (yalandan film açmalar, sırnaşmalar v.s) ve yaşanması planlanan esas olayı yaşadıktan sonra sohbet etmeye başladık.

'o kadarda uyuşmuyor değilmişiz galiba' diye düşünürken kafamdan ve inceden mideye indirirken yaptığı tostu kapı çaldı.

ben başta ayıkmadım. babasını filam komple unutmuşum. bir baktım bu bembeyaz. kireç gibi. 'eyvah. babam. öldürcek bizi' gibi bir şeyler dedi..

allah kimseyi göt korkusuyla sınamasın cidden. saniyesine karnıma ağrı girdi, elim ayağım titredi.. boncuk boncuk terlemeye başladım. ciddi ciddi camdan atlamak filam geçti aklaımdan.

sadece sağa sola anlamsızca bakıyor, titriyor ve terliyordum. ağzımdan tek kelime çıkmıyordu. resmi olarak hayatımda ilk kez şoka giriyordum.

dakikalarca çaldı kapı. kesin babasıydı. başkası niye bu kadar zorlasındı?

o ikidakikada kafamdan şimşek gibi geçen trilyonlarca düşünceyi anlatmaya çalışsam ömrüm yetmez. en iyi ihtimalle ağzım burnum kırılacak ve hastaneye götürelecektim.

en kötü ihtimalle muhafazakar bir baba namusunu lekelediğimi düşünüğ beni bıçaklayacak bir hiç uğruna ölecektim. annem ise hem ölmeme üzülecek hem de karı kız kovalarken ölmeme ekstra üzülecekti. sinirle karışık..

ben hiç bir şekilde kendime gelemedim. o geldi. nasıl olduysa bir cesaret açtı kapıyı. gelen kapıcıydı.

o kapıcıyı orda gördüm ya. yemin ediyorum alnından öpesim, cebine para sıkıştırasım geldi. mutfaktaki bütün un, süt, yumurta benzeri şeyleri alıp onunla brezilya usulü futbolcu doğum günü kutlmaka istiyordum neşeyle.

'çöpünüzü verin lütfen. çöp saatinden sonra koyuyorsunuz apartman kokuyor' dedi.

bilmiyor ki o istese bütün apartmanın çöpünü ağzımla taşır ona götürürdüm sevinçten o an.

kapıcı gitti.

arkasından ben de çıktım. koşarak. arkama bile bakmadan.

sıcacık yatağıma. güzel yuvama.
  • uludağ sözlük te izinim vardı ekşi de de çaylağım. ama bir yandan da içimdeki şaşkınlığı birçok duygumu olduğu gibi aktarmak istiyorum insanlara. buradaki çaylak sistemi nasıl pek bilgim yok ama belki okuyan olur, belki tarihi karışır bilinmez. o kadar şaşkınım ki kelimeleri nasıl biraraya getireceğime dair fikrim yok. belki sizin de başınıza gelmiştir diye söylüyorum.. dünyanın en saf insanı gibi hissediyorum. salak gibi hissetmiyorum çünkü bunu düşünseydim zeki değil kötü niyetli olurdum. olay örgüsünden bahsetmemi bekleyen olduğunu sanmıyorum çünkü çaylağım.. belki yıllar sonra gelen bir edit ile güzel bir yazı haline çeviririm. şimdi sadece duygunun tarifini yapalım. iyi geceler sözlük.
  • şekil a'daki abi gibi transa girmektir. adam şoka girmekle kalmamış başka boyutlara ve alemlere yelken açmış. ne gördüyse artık:

http://i.imgur.com/h7bmtca.gifv

(bkz: yaran gif'ler)
  • doğrusu 'şoke olmak'tır.

'birdenbire şaşırmak, hoşa gitmeyecek bir şey yapmak' anlamlarındaki şoke etmek ve 'birdenbire şaşırmak, hoşa gitmeyecek bir şeyle karşılaşmak' anlamlarındaki şoke olmak deyimlerinde kullanılan bir söz.
  • şakası yok, komik de değil. çok sarsıcı, izleri kolay kolay geçmeyen bir durum.
    yaklaşık iki ay önce yaşadım bunu. ölücem sandım. korkunçtu. ağlama krizine girdim, nefes alamadım, kustum, bi ara kendimden geçtim. çok çok şiddetli bir fırtınada hortuma kapılıp savruldum sanki. tam hatırlayamıyorum. sonradan kopuk kopuk aklıma geldi bazı şeyler. en net hatırladığım şey ise ben o haldeyken, yanımda 'biri' vardı, ama bi bardak su verenim bile yoktu.
    halâ aklima geldikçe o ânı sanki yeniden yaşıyorum.

bu travmanin izleri silinebilir mi bilmiyorum. umarım bi gün silinir.