şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • sonuna kadar desteklediğim kampanya. her geçen saniye zaman kaybediyoruz ve hasta sayısı artıyor. hastanelerin kapasitesi yetmeden önce bu karar alınmalı. hepinizin desteğini bekliyorum lütfen.
 • sonuna kadar karşı çıktığım kampanya. sokağa çıkma yasağı topluma korona'dan daha fazla zarar verir.

  öldü, bitti, mahvoldu denilen italya'da corona'dan ölenlerin yaş ortalaması 80 civarı, italya'da normal zamanlarda beklenen yaşam süresi istatistiğine baktığımızda yine 80 civarı olduğunu görüyoruz.

  corona'dan en çok etkilenen ülkelerde bile ortalama yaşam süresinde hiç bir değişiklik yok.

  elbette bu hastalığa karşı tedbir ve tedavi yöntemleri titizlikle uygulansın ama bu ölçüsünde olmalı. almanya, ingiltere gibi ülkeler halkın %80'i bu virüsle enfekte olacak derken bütün hayatı ve ekonomiyi durdurmak akıl işi değil.
 • halka yasal haklarını vermeyecek bir hükümet ekibi var, neyin sokağa çıkma yasağını çekiştiriyorsunuz ya? size para filan vermeyecekler olm borçlarınızı ertelemeyecekler taksit ödemelerinde hoşgörü göstermeyecekler haklarınızı size vermeyecekler. bunu mu istiyorsunuz??
 • italya olmayalım. önümüzde apaçık bir örnek var. doktorlara ölecek ölmeyecek hasta seçtirmeyelim. bir an önce yapılması gereken kampanya. maaşlar yatmayacak diyen arkadaşlar öldükten sonra maaşın bir faydası yok.
 • sırf ekonomik koşullardan yüzünden gerçekleşmeyen hadisenin kampanyası.

  sokağa çıkma yasağı sonrası ekonomi dengeleri bozulacak (gelir vergisini toplayamama, işsizlik, piyasa daralması, kurun yükselmesi vs )

  bu kadar zavallı bir devlet haline geldik. ekonominin dengelerinin bozulmamasını vatandaş hayatına tercih edebiliyoruz.

  fakat işin şakası yok. siz hala yalandan rakamlarla kendinizi avutmaya devam edin. şu an rapor dahi edilmemiş çok fazla hasta var. siz günde ancak 3k test yapabiliyorsunuz. 20 günde ancak 27bin test yapmışsınız. %10nu pozitif çıkmış. test sayısı arttıkça vaka sayısı artacak. verilen rakamlar hikaye. siz gerçek rakamlar gelince göreceksiniz işin gerçek yüzünü.

  herşeyden öte, insanlara destek verecek bir paket bile açıklayamadınız. açıkladığımız paketin içi boş. sizin derdiniz virüsle mücadele falan değil.
 • sözlükteki esnaf, işveren, kobi vb. lerin turnosölü olan kampanya.
 • bakın görün son raddeye varınca yapılacak geç olmadan iş işten geçmeden yapın şunu
 • "alın verin ekonomiye can verin" sığlığında 20 yılı devirmiş hükümetten çok şey istiyorsunuz.
6 entry daha