şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • önceden haber vermeliler. eğer olursa en az 1 gün önce.
  • veremezsiniz.
  • vermesinler de bırakın evrim işini yapsın.
  • veremezsiniz millet aç kalır.
  • sağlık, banka, market ve kargo/nakliye sektörü dışındaki tüm sektörler kapatılmalı diyerek katıldığım olay. 1 haftalık stokları hazırlasın herkes kenara koysun kargoculara teslim etsin. onlar dağıtımı marketlere yapsın. hem stok sıkıntısı yaşanmaz hem de insanlar evde kalır.
  • geç kalınmış karardır, başlangıçtan bugüne olan grafiğimiz italyadan daha kötü
  • önceden haber vermeliler diyen akıllılar var. 1gün önce haber verilsin de millet toplu taşıma araçlarıyla memleketlerine gitsin, panikle marketlere hücum etsin, elden ele yayalım sonra evlere kapanalım tabi. şaka gibisiniz ya.
    zorunlu edit: bir çok beyinsiz yazar yeşillendiriyor beni. hazırlıksız insanlar eve kapatılıp açlıktan mı ölsün demiş biri, sen stoğunu yapmışsın yapmayanlar ne yapacak demiş bir başka beyinsiz. salyalarınızı saçmadan önce sokağa çıkma yasağı uygulamasının nasıl işlediğini bi araştırın. yani şu an bunu uygulayan ülkeler var en basiti. sor google amcana çok zor değil bak. temel ihtiyaçlar nasıl gideriliyor bu süreçte mesela bunu araştır sonra bu konuda tartışırız sizinle. ama bu cahilliğinizi ciddiye almamı beklemeyin lütfen.
  • gerçekleşmemesini umduğum ihtimal.
    evde çatlarım ben ve benim gibi milyonlar.
    azıcık psikolojimizi de düşünün.

edit: çok sayıda "geber o zaman" içerikli mesajlar aldım. hepsine buradan tek tek teşekkür ediyorum.
  • lütfen verin , ne olursunuz. balkondan gezenleri , dolmuş içindeki insanları gördükçe ben niye evdeyim ki kim için işimi kaybettim , kim için lokantamı kapattım diyorum .
    bisikletiyle dolaşanlar, pazar arabasıyla mahallede kurulan pazara gidenler. siz ve sizler gibi sorumsuzlar yüzünden . belki sinirle yazmışım diyeceğim sonrasında ama bıktım be sözlük bıktım bu sorumsuzluk bu vurdumduymazlık yetti artık.

saatler sonra gelen edit. tabi ki kendim, sevdiklerim için , toplum için, daha fazla kayıp vermemek için (maddi - manevi) kendimi eve kapattım. hala evdeyim doğru olanın bu olduğuna yürekten inanıyorum.

günler sonra gelen edit. dün özgür demirtaş'ın bu konu hakkındaki tweetini okudum. neden açıklanmadığını paylaşmış.