şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duvarlara, kapı önlerine velhasıl müsait bulunan her yere en kibar haliyle "buraya işeyen eşektir" yazılmasına neden olan eylemdir.
 • çocukken çoğu kişi yapabilir bunu. ayıp falan da bulunmaz üstelik. çişi gelen çocuğun hemen yakınlarda tuvalet bulamayan çaresiz ebeveyni alır çocuğu köşe bucak bi yere götürür ve bu eylemi yapmasını sağlar.
 • insanın çüküne/kukusuna oh dedirten lakin götünün yusuf yusuf atmasına sebep olan eylem. ülkemde sokağa işerken yerdeki kablodan elektriğin tenasül organından girerek ölüme sebebiyet verdiği gerçeği/efsanesi söz konusu iken her zaman dikkatli yapılması gereken icraat. yine de fazla bira içmeyi takiben bünyenin dayanamamasından ötürü altına işemekten daha iyidir.
 • ozellikle soguk havalarda 1500 cc yi gectikten sonra insani attigi her adimda daha da zorlayan ve icine cektikce disari cikmak icin can atan sidigin insani mecbur biraktigi bir eylemdir. dayanamayip bir an once rahata kavusmak icin once sag, sol, on arka taraf bir guzel kesilir. kuytu bir kose, duvar kenari ya da hacmen buyuk bir arac aranir. acele ile pantolon dugmeleri acilir ve soguktan donmus el ile atmosfere cikarmaya calisilir. kendinizi serbest birakmaya basladiginiz anda suratta minik bir tebessum olusur. isemeye baslanilan andan itirabaren gittikce yogunlasan bir buhar yuzunuze vurmaya baslar ve az da olsa sizi isitir. birden ayak sesleri duymaya baslarsiniz. bir an once isinizi bitirip hicbir sey olmamis edasi ile yolunuza devam ediyormus gibi gozukmek istersiniz ama artik ok yaydan cikmistir. durduramazsiniz. geriye iki secenek kalir. ya basladiginiz bir isi sonuna kadar bitirip hicbir sey umrunda olmadan rahatliga kavuscaksiniz ya da hala akip giderken durduramadan soguk eller ile tek hamlede donu cekip bir kismini dona salarak yolunuza dogru donup ilerlemeye baslayacaksiniz. ikinci secenegi yaparsaniz kaybedeceginiz baska birsey de sonuna kadar isedikten sonra bir guzel titreyerek rahatlama zevkidir...
 • ülkemizde genel itibariyle hoş karşılanmayan ancak ecnebi memleketlerinde tolerans gösterilebilecek eylemdir özellikle akşam saatlerinde. öyle ki amsterdamda insanlar işeyebilsin diye sokaklara pisuvarlar yapılmıştır. (bkz: ben anlatanın yalancısıyım) sokağa işeme eylemi sokağa sıçmakeyleminden daha temizdir, kısa sürmektedir ve kolay kamufle edilir.
 • yeterince karanlık ve tenha bir sokakta aynı zamanda yürüyerek de yapılabilen eylemdir..
 • her erkegin sikisinca uyguladigi bir eylem.
 • belli bir yaştan sonra (herhalde 7-8 civarı birşey) hayatımda sadece 1 kere yaptığım şey. lisanstaydım, evimle yani tuvaletimle aramda 50-60 metre kalmıştı, dayanamadım. siz siz olun, bira içtiğiniz mekandan kalkarken bi tuvaletine de uğrayın, "yea evde yaparım nolcak" demeyin.
 • sonucu yazın paris'te cigerinizi yakar. çünkü her köşeye defalarca işenmiştir ve bunalatıcı sıcak keskin amonyak kokusunu cigerinize işlemeye yemin etmiş gibidir ama sokaklarda gezmek için dökdüğünüz onca para yüzünden zamanla alışmaktan başka bir seçenek yoktur. saatler ilerledikçe bu insanlık suçunu işleyenlere de bolca rastlayabilirsiniz ve dönünce türkiye'de eksikliğini hissedersiniz.
 • amsterdam'daki sokakta iseme yerleri mevcuttur, hatta direk paravan seklindedir, cisiniz direk nehire gider giderken gorursunuz. londrada'da ayni sekilde pisuvarlar genelde kaldirimdan yukselmek veya kamyon ile birakilmak sureti ile cuma aksamlari alkolun bol tuketildigi yerlere birakiliyor. israi'de ise yol kenarina, herkesin ortasinda denize isemek cok normal bir harekettir. kimse bisi demez.

  alisik olmayan bunyelere zor bir eylemdir de o kimse gelecek gorecek mi stresi bir cok seye bedeldir.