şükela:  tümü | bugün
  • ilginç sorunun ilginç cevabıdır kendileri...
    şarkının sözleri şöyledir.
    "desen ki beni ne kadar?"
    "sokağın tavanı kadar!"
  • sözü ve müziği mazlum çimen'e ait edip akbayram'ın 1997'de yıllar albümünde muhteşem yorumladığı şarkı. mazlum çimen bu şarkıyı daha sora kendisi de okudu.

bir sıkıntı var içimde sokağın tavanı kadar
    içim sığmıyor içime sokağın tavanı kadar
    ayrılıklar gelir çatar, gözüm ufuklara bakar
    desen ki "beni ne kadar?" sokağın tavanı kadar...

bir sevgi düştün önüme, gözünü sürdüm gözüme
    biri geziyor içimde, sokağın tavanı kadar
    ayrılıklar gelir çatar, gözüm ufuklara bakar
    desen ki "beni ne kadar?" sokağın tavanı kadar...

(bkz: değil misin)
    (bkz: gittin gideli)
  • edip akbayram yorumuyla dinlerken her seferinde mazlum çimen'in ne kadar güzel bir şarkı yaptığını düşünürdüm; mazlum çimen'in kendi kasetindeki yorumu dinleyince, o düşünce edip akbayram'ın bu güzel şarkıyı ne kadar muhteşem yorumladığı şeklinde gelişti. o güzel yorumu bütünleşiyor şarkıyla, haliyle az da olsa daha farklısını düşünemiyor insan , farklısında ancak hakkını verebiliyor edip akbayram yorumunun.
  • alayına isyan ölümüne sevda gibilerinden samimiyetsiz bir mübalağa , arabesk bir ağız doldurması değil; iki sevgili arasındaki şahsa münhasır yaratılmış özel bir dil , birşeylerin büyüklüğünü söylemeye çekinirliğin tevazusudur.
  • aldığım yanıtlar içerisinde en vurucu ama en yapıcı en muhteşem en mucize yanıttır!
  • beni ne kadar seviyorsun sorusunun cevabıdır.
  • beni ne kadar özledin'in cevabı da olabilir. mazlum çimen'in harfleri, edip akbayram'ın sesine yakışmış daha çok. ne kadar seviyorsun'un cevabı olarak da sonsuzluk ve bir gün'le yarışır bence..
  • edip akbayram yorumu pek bir şahanedir.

http://www.youtube.com/watch?v=oiuflbkj1vm
  • sorma bana "ne kadar seviyorsun" diye. o kadar işte! - tavanı kadar sokağın, dibi kadar cehennemin. (bkz: nazım hikmet ran)
  • ne kadar düz adam olduğumu gösteren güzel bir şarkı. bir ölçü birimi. ayrıca;

(bkz: istiklal caddesi kadar)