şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 50 karakter sınırına takılmayan hali; "sokak düğünlerine dadanıp düğün sahiplerinden para isteyen, para vermeyenlerin düğününde kavga çıkartıp bu özel günü rezil eden çete" olacaktı. son zamanlarda farklı şehirlerden çok sık duyduğum, sokak düğününün son zamanlarına doğru haplanıp düğün alanına gelen, damattan veya damadın babasından para isteyen, verilmezse kavga çıkartıp bu en özel geceyi rezil eden, gecenin karakolda bitmesine neden olan çetedir. muhtemelen birbirinden bağımsız bir şekilde çalışıyorlar. bu konuda rantın büyük olduğunu görmüşler. çoğu baba da bu çok özel gece rezil olmasın diye ne isterlerse vermek zorunda kalıyor. yakında düğünler için tüm masrafların yanında bir de özel güvenlik şirketi masrafı çıkarsa şaşırmayın.
  • valla haydutluğu magandalığı sevmem. onun için birilerinin haraç filan toplaması kabul edilecek bir şey değil. kabul edilmeyecek bir başka şeyse sokak düğünü magandalığı. kimsenin sizin düğününüzün takırtı tukurtusunu dinleme zorunluluğu yok.

    yıl olmuş 2018 hala sokakta düğün yapmak nedir ya? salon tutamıyorsan git yallah belediyenin yerinde nikahını kıy olsun bitsin.
  • millet rahatsız olur mu diye düşünmeyip birbirinden iğrenç müziklerle kendi bencilliklerini nihayete erdiren kişilerin başına gelen tam bir dinsizin hakkından imansız gelir durumu.
  • sokak düğünü varoşluktur.
  • yıllar önce kuzenimin sokak düğününü böyle tipler basmıştı. bildiğin bıçaklı tipler. kız tarafının akrabası olan ilçe emniyet müdürü ortamda olduğu için arkadaşların anında paket edilmeleri efsaneydi. yalvarma sesleri elektro bağlamayı bastırmıştı.