şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazı hayvan türlerinin sokaklarda yaşaması gerektiğini savunan insan birimi.

  kimilerine göre bu insanlar hayvanseverlere ait bir alt kümeyken kimileri onların hayvanseverlerle aynı grupta sınıflandırılmaması gerektiğini ileri sürmüşlerdir.

  rasyonellikten uzak ve mantıken zayıf argümanlarından vıcık vıcık bir duygusallığın akması bu kişilerin aynı zamanda düşük zeka seviyelerine sahip olduklarına kanıt kabul edilmiştir.
 • sokak köpeklerinin insanların iyi ve kötü olduğunu algılama ve buna göre saldırıya geçme gibi bir yetenekleri olduğuna inanan kimseler de çıkar bu güruhtan.

  tabii saldırı eşikleri de baya yüksek bu arkadaşların. mesela bir köpek sizin üzerinize havlayarak koşar sizi kovalarsa bunun adı saldırı değildir çünkü bir köpek böyle davrandığında "yok yok saldırmaz o" derler. ha yani bu saldırmayan hali? ben şimdi bıçak çekip küfür ede ede üstüne yürüsem sana saldırmış sayılmam o zaman aynı mantığa göre? çünkü bu köpek bana dişlerini gösteriyor ve hırlayıp havlıyor?

  ha ama işte zaten ısırırsa da bunun sebebi sokak köpeklerinin zaman zaman saldırgan olabilmeleri değildir kesinlikle, sizin kötü bir insan olmanızdır.

  böyle inançları vardır.

  tecavüze uğrayan kadının aslında kuyruk sallamış olduğunu ya da deprem olduğunda o semtte zina döndüğünü düşünen adamlarla aynı iq seviyesini paylaşırlar ama daha seküler ligde oldukları için tepki görmezler.

  katiyen eğitilmezlerdir.