şükela:  tümü | bugün
 • güzel bi etkinlik güzel düşünce
 • sonunda bir canın bile karnı doyacaksa destekliyorum.
  ucuza ve daha çok cana ulaşmak isteyenlere bir yöntem ;
  tanıdık kasaptan artık et ve kemikleri isteyin, çoğu zaman bedavaya veriyorlar, düdüklüde et miktarinin yaklasik 3 katı su ile bir taşım pişirip, içine bayat ekmek doğrayın... hepinize kolay gelsin.
  bu arada çok cana erişebildiğiniz bir besleme turunda, genelde talelefonu elinize alma şansınız yok. boş zamanlarda , ki kalıyorsa bolca sevgi talep edilmekte. bu nedenle bizde video olmuyor.
 • bireysel olarak katıldığım etkinlik. herkes farklı bir hayvanın temsilcisi olabilse, sorumluluk bilincimiz bizlere görevini eksiksiz bir şekilde yapmayı yeğler. bunları yapabildiğimiz zaman içerisinde; doğa ve ekosistemdeki tüm canlılar bizim yaşama sevincimiz olarak terapi sergiler.

  tabi bunu göstere göstere değil bunu içinizden geldiği yapın. çünkü gösteriş iyiliği öldürür.
  keza; bende paylaştığım bu fotoğrafları görev bilinci adı altında paylaşıyor ve sorumluluk bilincine örnek teşkil etsin diye vurguluyorum.

  ve bu bilincin yalnızca kış aylarında ortaya çıkma felsefesini muaf tutarak söylüyorum bu aslında hepimizin yaşam sevinci olmalı.
  yemek fotoğrafları paylaşmaktan çok daha öte bir sevinç. siz bunları içinizde yaşam sevinci olarak fotoğraflayın.

  http://i.hizliresim.com/r6bpdp.jpg

  http://i.hizliresim.com/momqek.jpg

  http://i.hizliresim.com/ovxqzp.jpg

  düzeltme: resim eklentisi
 • her kipaya alışverişe gittiğimde sokakta yaşayan dostlar içinde mutlaka birşeyler alırım bu da onlardan biri :) ya son kullanma tarihi yakın ürünlerden indirimli reyondan alıyorum ki aç milletimiz onları da anında sömürüyor pek fazla bulmak mümkün değil ya da yine indirime girmiş tavuk ürünlerini alıyorum. mesela bunu 16 liraya almıştım iki paket olarak. her gittiğimde kasada 300 liradan az bayılmadığım için azıcıkta sokakta ki dostlarımıza alırım. benim yediklerimin yanında 15 lira ne ki.

  elimi ısırmamak için yavaş yavaş alıyor elimden de tavuğu :) anne köpecik

  not: ciğer almayın tercih etmiyorlar
 • sokak hayvanlarını, temiz bir kap içinde sunduğun yiyecekle besle paylaş olarak genişletilesi etkinlik. lütfen yiyecekleri taşın, toprağın üstüne dökerek vermeyin. hiçbir şey yoksa plastik ambalaj kutuları var, dondurma kutusu vs. ya da bir poşet yayılabilir yere. ben taşlı topraklı bir şey yiyemiyorum mesela, onlar da yiyemiyor, yazık...
 • güzel düsünulmüş, uplanmayi hak eden bir kampanya.
 • harika bir etkinlik. güzel yürekli güzel insanları seviyorum.
 • güzel bir fikir ancak içerik itibariyle fotoğrafla konunun teşviki hedeflendiğinden instagram üzerinden sözlük yazarlarının "besle paylaş pazarı" etiketiyle etkinliğe katkıda bulunması daha etkili olacaktır.
  pazar kahvaltısı eşliğinde sofra başında çekilen resimler bolca yer alabilir tabi ama olsun belki sonrasında iki lokmada yerde, dışarıda sırasını bekleyene düşer, onlar da eklenir.
 • http://i.hizliresim.com/o0ly14.jpg

  sevimli değil. rızkına koşuyor.
 • kadıköy'de fenerbahçe stadı migros'a giderken solda kalan maçkolik'in önünde yeni beslediğim canlar:
  http://i.hizliresim.com/69xgov.jpg

  daha da bir sürü var fotoğraf.. ara ara koyacağım.

  can onlar, can!

  ekleme :

  bu da geçen sene sürekli beslediğim siyah beyaz kedim, beşiktaş derdim ona. söğütlüçeşme metrobüs yolunda hep görürdüm. artık görmüyorum, sanırım sahiplenildi. umarım öyledir: http://i.hizliresim.com/gqwny0.jpg