şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanlık dışı...
  • bazılarımız mahallede kalan 3-5 kediyi köpeği "gözü akmış", "ayağı sekiyor" diye tedavi ettirmeye çalışırken, bir tarafta özellikle tatil beldelerinde, bir grup ruh hastasının ne amaca hizmet ettiği belli olmayan şekilde giriştikleri eylem.

dilerim ki bu işi yapan kişiler tavuktan falan zehirlenip yalnız başlarına kaldıkları bir yerde altlarına sıça sıça geberirler. minicik savunmasız hayvanları tehdit unsuru olarak gören götverenler bu dünyada yaşamasın zaten amına koduklarım.
  • orospu çocukluğudur. hasta hayvanı sokak veterinerlerine götürmek varken zehirlemek neden? kendi kapının önüne bir tas yemek koymayıp "açlıktan kemikleri sayılıyor. ölseler daha iyi" demek neden? tanıdık sokak hayvanları kucağımıza atlamaya çalışıyor müsaade ettiğimiz kadarı ile. bu hayvanı zehirlemek, komşunun çocuğunu öldürmekle eşit. varolan tüm hayvanlar, benim kardeşim, evladım. ve ülkede benim gibi düşünen insanların sayısı azımsanmayacak kadar çok.
  • uluorta atılan zehirli etleri, bir çocuk ağzına alırsa, aynı desteği verir misiniz?
  • barbarlıktır. tüm medeni batı toplumlarında sokak kedileri ve köpeklerini devlet uyutur. bizim gibi geri kalmış toplumlarda halk zehirler. vahşilik resmen.
  • eskiden striknin ile yapılırdı. çırpınarak ölürdü hayvanlar. sokak hayvanlarının üremeleri kontrol altına alarak sayıları azaltılmalı. doğru çözüm budur. ayrıca köpek korkusu olanlara köpek kovucu ultrasonik ses yayan ve köpekleri sizden uzaklaştıran cihazlar satın alabilir. tabiki iyisinden alın. ayrıca mahallenizde pitbul besleyen orospococuğu türü yaşıyorsa şikâyet edin. 5199 sayılı kanuna göre suçtur.
  • yapanın allah gani gani belasını versin dediğim olaydır. çektirdiğiniz acının onlarca katını çekin, ölmeyi dileyin ama ölemeyin.