• sıktınız lan! her gün bir başlık var sokak hayvanları ile ilgili. ne derdiniz var sokakta yaşayan hayvanlarla! sizin ihtiyaçlarınız için harcanan maliyet daha gereksiz! bir de "inşaat yatırımı, konut projesi" demiş. sıktı sizin gri beton sevdanız! çek lan elini doğadan lavuk! aşkından öldüğünüz betonların içinde boğulun da bitip gidin artık!

sevgisiz büyüyen yaratıklarsınız hepiniz, mide bulandırıcısınız!
  • yüreksiz ve cahil birinin hesaptan yoksun açıklaması. asla bir (bkz: milletvekili) kadar külfet olmayacaklardır.

ayrıca (bkz: engelle)
  • kediler milli ekonomiye (depolanmış besinler) zarar veren fareleri yakalıyor, salgın hastalıkların yayılmasına engel oluyorlar.

daha ne yapsınlar ?

ağızları ile kuş mu tutsunlar ? tuttular da
  • başlığı açan arkadaşın ironisine sesli güldüm, sonuna kadar okumak ne denli önemli. sokak hayvanlarının her birinin yerine bir bina dikelim, fayda, maliyet, analiz, hep bunları sırtlanıp götürücez öbür tarafa diyerek arttırıyorum.
  • dalga geçiyor herhalde bu başlığı açan arkadaş. ciddi mi şaka mı bu? birde mamalara ayrılan paralar ile nice konut projesi inşaat yatırımı filan yapılır demiş. ülkenin heryeri zaten şantiye gibi oldu. katledilen ormanların yeşilliğin haddi hesabı yok. siz hangi alemde yaşıyorsunuz gerçekten merak ediyorum. zavallı hayvanlar için yapılan ufak tefek yardım çabaları bile fazla görülüyor. merak etmeyin sizin avm lerinize, plazalarınıza yapılan yatırımların bilmemkaçta biri kadar yoktur o mütevazi yardımların. size kalsa ne olacak, hayvanları öldürelim, yeşili katledelim olsun bitsin değil mi? bu düşüncenin ciddi olmadığını düşünüyorum bu kötü bir şaka olmalı. yoksa bu beyanın sağlıklı bir düşüncenin ürünü olmadığı gerçek.
  • ironiyi görüyor ve bir artırıyorum.
    onca kaynağı elmas madeni için kullansak vallahi de billahi de olmayanı oldururuz lan...
  • ironi falan değildir. bakın ironi şöyle olur:

kime sordumsa seni doğru cevap vermediler
    kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus dediler.
    künyeni almak için partiye ettim telefon,
    bizdeki kayda göre, simdi o mebus dediler.

neyzen tevfik'in mısraları bunlar. aradan neredeyse bir asır geçmiş hala bile buradaki hicvi anlayabiliyorsun.

işbu entrideki hicvi anlamak için iyice sezinlemek gerekli. ben son kısma geldiğimde anladım, inşaat minşaat kısmında. ama gel gör ki, burada girilen entrideki yazı pek çok insanın "aklına" yatacak, bu ülkenin toplumundaki hakim bir görüş. ulan adamlar bir avm dikerbilmek için küçücük parkların canına okuyor, sonra sel gelip her tarafı su bastığında "allah'tan gelene yapacak bir şey yok" diyorlar. millete baksan aynı bok. taşı toprağı altın diyerek gittiği şehirde yeşillik gördüğü alana çadır kurar gibi barakadan bozma evler yapıyor. sonra devlet onu yıkarsa vay niye yıktın, yapıya açarsa vay efendim neden su bastı. göz bebeği şehirlerin beton yığınına dönmüş, hayvanlara nefes alacak alan bırakmamışsın. sonra şehre kurt inince kurdu suçluyorsun "ne yapah yaşatah da bizi mi öldürsün" diyorsun. asıl ironi, yaşananın kendisidir şu durumda ve evet, ben de "ironiden anlamayan nesile aşina değilim".
  • güzel ironi kardeş.

ama sen yine de ironi yapmadan önce kullanmak istediğin kavramları güzel öğren. (bknz: doğal seçilim nedir)

he bide ironi gibi gösterip hayvanlarla ilgili zihinlerde olumsuz algı yaratma mücadelenizi sikeyim.
  • zahmet buyurup yazının tamamını okumadan gömenleri iyot gibi ortaya çıkarmış başlık.
    (bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim)
  • ironi falan mı yapıyorsunuz anlamadım ama harbiden böyle düşünen varsa diyorum; götsünüz olm göt..
    ne istiyonuz ağzı var dili yok hayvancıklardan lan ne zararı var sana.. biri zehirler biri kafasını ezer biri bilmem ne yapar.. nedir yani bu hayvan düşmanlığı
hesabın var mı? giriş yap