• tünelin arkasındaki sokak kahvesi'nde istanbul'daki en güzel karışık tost yapılıyor.
  • mis sokakta olanı 1 mayısta olduğu gibi 31 mayıs direnişinde de direnişçi destek noktası olarak hizmet vermiştir. yarım saatte bir içeri girip temizlenip, talcidlenip istiklale çatışmaya çıkan onlarca insana yardım eden bir ekibe sahiptir.

ayrıca ortaklarından biri zamanında gereksiz bulup vazgeçtiği hukukçu kimliğine davası uğruna yeniden bürünüp avukat ünvanını kullanmaya başlamıştır.
  • 10 eylül akşamı polis baskınına uğramıştır yine, polisi içeri almayan çalışanı ve bir müdavimi dışında kayıp vermeden püskürttüler tabi baskını. çalışanla diğeri de 1 saat sonra elini koluna sallayarak mis sokak esnafının alkışları eşliğinde geri döndü.

yalnız bir şey farkettim, 31 mayıstan beri akşamları hayır evi gibi çalışıyorlar, yakında batacaklar.
    içtiklerinizi ödeyin oğlum. garsonların sikortasını ödeyemeyecekler.
  • tünel meydanı'nda, tünel girişinin yanındaki sokağa girdiğinizde tam karşınızda sizi selamlayan güzel bir mekan. oralarda işim varsa yolumu düşürmeye gayret ediyorum.
  • beşiktaş'ta ışıkların arka tarafında kalan sokakta şirin mi şirin, sıcacık, kendinizi evinizdeymişsiniz gibi rahat hissedebilceğiniz mekan.
  • beşiktaş'takinde her akşam biz bilgisayarın başına geçip pink floyd, doors çalıyoruz...kansız hem de.
  • bi de akşam vaktiyse hepberaber film izlemeye başlarsınız öyle de bi şenlenir ortam.
  • beyoğlu'nda asmalımescid'de bulunan enfes bir bardır. barın müdavimleri genelde o çevrede çalışan ya da oturan kişilerdir. o nedenle hemen herkes birbirini tanır. eve gitmeden önce uğranılası ve bir iki kadeh bir şey içilesi mekandır. üstelik pahalı da değildir. eski mi eski dekorasyonuyla da oldukça sevilesi sıcak mekandır!
  • ofisten avara olup tünele doğru yürür vaziyetteyken eskaza gördüğüm mekandır. çay içmek için gayet iyi bir mekan olarak attım hafızaya.
  • mis sokakta olanının içine ne bulunursa tıkıştırılmıştır dekorasyon adına, özellikle aynalar rahatsız edici bir şekilde duvarlardaki her boşlukta keyif sürmektedir. her ne kadar menüde yazanlarla pek örtüşmese de yemekleri güzel, sahipleri de çok tatlı insanlar evet.. sanırım cuma-cumartesi (ve hatta bir gün daha ki galiba perşembe o da ) fasıl da yapmaktalar mekanda.. ha bir de maçlar sırasında biranın fiyatı skora göre değişmektedir. sıcak bir yer vesselam, adından da belli olduğu üzere..
hesabın var mı? giriş yap