şükela:  tümü | bugün
 • ne yani sen simdi cigercinin kedisisin de ben sokak kedisimiyim lafını turkceye sokmus olan kedi cinsi
 • insanı sarrafıdır.

  sevilmeye bayılır.

  yalnız bir dişiyse bir apartmanın önünde onu sevecek insanları bekleyerek geçer ömrü, bir dükkan, apartman falan tarafından sahiplenilmemiş bir erkekse çeteye dahil olur, birlikte apartman önü dişilerine vahşet içinde tecavüz ederek oradan oraya seker dururlar.
 • kapilarin onune paspasa sicarlar sicmasina ama guzellik asillik abidesi degillermidir her kedi gibi. nisan mayis aylarinda gonul yaylari gevsediginde uykumuzu sahane sesleriyle bolmezlermi .bi psi psi dediginizde hemen ayaginiza kolunuza bacaginiza surtunmezlermi..

  ha bide (bkz: sokak kopekleri)
 • cihangir oteli yani binanin arka bahçesi sakini 3 tane var. söz konusu bahçe yakin zamanda tadilat geçirmis ve bunlarin yasam alani degismis haliyle. bütün gün her köseyi itinayla dolasip koklayip yeniden kesfediolar. bi tanesi kakasini yapip üstünü örtmeden gitti bi ara. vücuttaki faca sayisi digerlerinden üstün olan sarman versiyon da gidip örttü üstünü söz konusu kakanin. garip bir dayanisma ya da titizlik örnegi..
 • büyükada'da çok var sokak kedisi. gerçi bunlar artik ada kedisi. çarsi içinde balikçilarin, kasaplarin ve lokantalarin civarinda gezinip duruyolar. marina kilikli balikçi barinaginda takiliyolar. aslinda her yerdeler. binbir çesit kedi. kedi adasi gibi. kis geldiginde hepsi kiyi civarinda toplaniyor. çünkü ada nüfusunun azalmasina paralel çöp de azaliyo dolayisiyla da yemek..
 • cengelköy çinaralti tabir edilen kahvede var bissürü kedi. bunlar da çinaralti kedileri. her masanin yaninda yöresinde olasi minik tost, sandviç parçalarini bekler bunlar. bi kismi yüzsüzdür, bi kismi da karakter sahibi. hepsi kendini sevdirmez. yemek verirsin, yine sevdirmez. tutup kucagina alirsin öyle seversin. baska türlü olmaz..
 • sahipli kedilere gore daha avantajli olan kedi hayvanlaridir $oyle ki; avlanmayi bilirler, birinin onlari beslemeyi unutmasi sozkonusu degildir bir baskasi mutlaka gorur, ufacik seyahat cantalarinda tikilip kalmazlar, ozgurdurler, ci$lerini bir porsiyon kuma yapmak zorunda degillerdir her yeri istedikleri gibi desip ci$erler, digerleri mart ayinda toplu seks $enlikleri duzenlerken pencereden bakip ic gecirmez direk ortama girerler, tirnaklari kesilmez, kisirlastirilmaz ve burusturulmus sigara paketleriyle maymun edilmezler, iyiki de varlardir
 • insanı $irin $irin bakan, kimileri hayatı çözmü$, kimileri ise henüz daha çok tecrübesiz olan, bazen gittiğim yoldan beni çeviren, süt alıp servis yapmamı sağlayan, yeri gelince duygulanmama hatta ağlamama neden olan, ke$ke hiç sokakta ya$amasalar dediğim kediler.
 • özgürlüğünü sıcacık bir sobaya asla değişmeyecek, başına buyruk, kimi zaman korksa da mahallenin kabadayı köpeğinden, kuyruğu hep dik tutan, yarınsız, sadece bugünü yaşayan kediler
 • kedi babalarinca her daim her mekanda hassasiyetle takip edilen, kedi oldugunun bilincini tasiyan, ozgur, pervasiz lakin asil yaratiklar. ayrica guzel nick.