şükela:  tümü | bugün
  • tayland. gittigim bir cok sehirinde sokakta bir tanesine bile denk gelmedim. tam tersine ulkede basi bos kopek kayniyor, ozellikle de bangkok'ta.
  • çin'dir herhalde. ne bulsalar yiyor adamlar.
  • sincaplari vardir.
    (bkz: kanada)
  • çöp kutularından aniden fırlayarak korkutan kedilerin olmadığı ülkedir. insan o adrenalini arıyor doğrusu.
  • diğer bir çok avrupa ülkesi gibi almanya da bu ülkelerden biridir.
  • amerika'dır. orada * bulunduğum süre içerisinde yalnızca 1 tane görmüştüm gece sigara içerken. çoook uzaklarda koşuyordu, gitsem yetişemezdim, hadi yetişebilirdim diyelim; gidemezdim ki. gece ya gece. sabaha karşı hatta.
  • sokak köpeklerinin aşırı bol olduğu bir ülke de olabilir pek tabii
  • japonyadir. halbuki balik kulturunun bu kadar gelismis oldugu bir ulke onlar icin harika bir yer olabilir.
  • abd, kanada ve a$agi yukari tum avrupa ulkelerinde sokak kedisine rastlamak zordur, ba$ibo$ kopek gormek ise o esnada evden kacmadiysa filan imkansizdir.

nasil bir kistasdir bilinmez ama geli$mi$ bir ulkedir sokak kedisinin olmadigi ulke. istanbul mahallelerinde kimi sokaklar kediler yuzunden gecilmez iken, bu durum batida tam tersidir.

ornekse, kuzey amerika'da kimi dukkan ve i$letmeler kedi beslemektedir, her memleketteki i$letmeler gibi. yalniz bu kediler bazen kaka yapmak icin yahut oyle turlamak icin dukkani terk ederler. i$te bu esnada ba$ibo$, heyhule gozuken bu kediler sokak kedisi imaji cizse de, biraz sonra sicak yuvasina doneceginden hevesleri kursaklarda birakacaklardir.
  • avusturya'da viyana ve graz, wiener neustadt şehirlerinde ve muhtemelen diğer şehirlerinde de yoktur.