şükela:  tümü | bugün
  • denedikce, o kokuyu, o lezzeti ortaya getirecek guce sahip malzemenin ne olabileceğini araştırdıkca çözmesi imkansızlaşan bir muammadır.
  • bunu çözen boklu kokorecin* sırrını da çözecektir.
  • (bkz: tükürük)
  • çözmeyi kafasina koyan azimkari sonunda pes ettiren gizem. defalarca denedim ben bunu .. birisi kelle eti ve dil i kiymayla cekiceksin demisti .. denedim .. lezzetliydi ama o yarim ekmege dehlenmis, kagit icinde elimize tutusturulan tat yoktu.. sora dusundum dedim ki, " ya bu adam koftenin tamamini belki satamiyor, karisim bir nevi mayalanmaya ugruyor " .. kofteyi beklettim biraz disarda, sora attim dolaba ertesi aksama kadar bekledi, attim mangala, az biraz benzedi ama halen yok o lezzet .. tekrar " lan dur azicik et,çokucuk ekmek olayindan ele alayim, o sekilde deneyim " yine lezzetli ama yok .. ne mumkun o lezzet yok .. bi gun mangali alip sokagin kenarinda pisircem kofteyi bakim nolucak ..
  • (bkz: kuyruk yagi)
  • sokaktayken hep aç olmak.
  • lezzeti nohutlu pilav ile aynı yerden gelir.
  • - abi sunun tarifini bi ver nolursun ..

- ehhu meslek sirri ..

- peki tamam .. haklisin . sana da, cok lezzetli geliyomu bu kofte ? hani insan kendi yapinca tadini almaz falan deniliyor .. acaba diyorum, benim koftelerin tadi ondan mi ot gibi geliyor ..

- heuheu belki oyledir ..

- ya abi ya kasmasana be ..

- bi kac milyon dolarin varsa satayim tarifi sana ..
  • pisliktir.
    nezih olmayan şartlarda en ucuzundan domates soğan ve yağ birleşimi garip bir şekilde mükemmel sonuca dönüşüyor. tabi ben evde yapınca olmuyor. sanırım operatörün de pislik içinde olması gerekmekte.
  • tükürük