şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "kocaeli üniversitesi tıp fakültesi nöroloji anabilim dalı’nda görevli prof.dr. m.s. kedisinin köpekler tarafından boğulmasının ardından bir köpeği bıçaklayarak öldürdü.

  iddiaya göre, 11 eylül günü kocaeli üniversitesi umuttepe kampüsü’nde bulunan lojmanlarda yaşayan kocaeli üniversitesi tıp fakültesi nöroloji anabilim dalı’nda görevli prof.dr. m.s.’nin evde beslediği kedisi dışarı çıkınca, başıboş köpekler tarafından boğuldu. prof.dr. m.s. lojmanın önünde bir köpeği bıçaklayarak öldürdü. yaşanan olay tanık olanlar kocaeli doğa ve hayvan hakları savunucuları derneği’ne şikayette bulundu. kocaeli doğa ve hayvan hakları savunucuları derneği olaya tanık olanları dinledikten sonra orman ve su işleri bakanlığı, kocaeli valiliği ve kocaeli üniversitesi rektörlüğü’ne şikayette bulundu. dernek, köpeğin ölümüne sebep olması nedeniyle m.s.’nin cezalandırılmasını istedi.

  bir anlık refleksle oldu

  m.s. köpeğin kendisini ısıracağını sanarak hayvanı bıçakladığını belirterek, "kendi beslediğim kedi ve köpeğim var. olay gecesi yaklaşık 5 aydır beslediğim kedimin kapımın önünde boynu dişlenmiş, öldürülmüş bir şekilde buldum. mutfaktan bıçak aldım. lojman çevresindeki köpekleri kovaladım. evime girmek üzereyken havlayarak önümü kesen bir köpek ayağıma temas edince paniğe kapıldım. beni ısıracağını zannederek insani refleks gösterdim. çok korkmuştum, olayın şokuyla da kendimi korumak için bıçakla bir kez vurdum. çok üzüldüm aslında, böyle biri değilim. kedimin öldüğünü görünce bir anlık kendimi kaybettim. 8 yıldır lojmanda oturuyorum. şahitlerim var. kendimin de köpeği olduğu için sokak köpeklerini de zaman zaman besliyorum. lojmanda birçok kişi köpeklerden rahatsız olup şikayetlerini belirtmesine rağmen ben bir kez bile şikayet etmedim. çünkü kendim de köpek besliyorum" diye konuştu.

  'önüne gelen ilk köpeği bıçaklamış'

  kocaeli doğa ve hayvan hakları savunucuları derneği başkanı tülay çetin, "olay 11 eylül gecesi gerçekleşiyor. biz bayramın üçüncü günü bu ihbarı aldık. tanıklardan birisiydi ihbarı yapan kişi. diğer lojman sakinleri de bu olaya tanık oluyorlar. hatta ’yapma, etme’ şeklinde inanılmaz bir şekilde bağırış ve çağırış oluyor. ama şahsı durduramıyorlar. kız arkadaşının kedisi evden bir şekilde dışarıya çıkmış. fakat hiçbir şekilde farkına varmamışlar. gece misafirlerini geçirirken kapıda kedilerinin ölüsünü buluyorlar. ama bu kedi öldürülen köpek tarafından mı zarar verildi? bu konuyla ilgili bir tanık yok ve kendileri de tanık değiller. öfkeyle hemen evin içerisine girip önüne gelen ilk köpeği bıçaklamaya başlıyor. karşınızdaki bir hekim, nereye darbe vuracağını çok iyi bilebilecek bir insan. hayvan yaşamını yitiriyor" açıklamasını yaptı.

  bayram tatilinin ardından şikayette bulunduklarını söyleyen tülay çetin, "gerekli başvuruları yaptık ilgili muhataplara. geçen salı günü orman ve su işleri genel müdürlüğü’ne ikinci bir başvuruda bulunduk. gerçekten kabul edilemez. karşınızdaki bir hekim. dolayısıyla öfkesine sahip olamayan, bir de uzmanlık alanı nöroloji olduğu için biz daha fazla şeyler beklerdik kendisinden. dün itibariyle meslekten men edilmesiyle ilgili imza kampanyası başlattık. önümüzdeki günlerde de bunu sahaya taşıyıp ıslak imzaya çevirip tüm imzaları ilgili bakanlıklara kargo ile göndereceğiz. karşımızda bir profesör, bir hekim, hipokrat yemini etmiş biri var. suçlu dahi olsa böyle bir davranış sergilemesi bizleri inanılmaz üzdü ve şaşırttı. biz tabi yazışmalarımızda güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesini ve o saatte lojman güvenlik görevlisinin ifadesinin alınmasını, genel anlamda olay tanıklarının hepsinin beyanlarının alınmasını talep ettik" dedi."

  bir anlık refleksle öldürmüş. seni ayrı, sana o unvanı verenleri ayrı sikeyim.
 • bir anlık refleksle bıçağı nereden bulmuş acaba profesör?
 • profesöründen, kapıcısına kadar nefret dolu bir toplum olmayı başarmanın haklı sonucu.
 • refleks, bıçak, bıçaklamak, kampüs, köpek, sahipsiz...

  bunları birleştirdiğimizde ortaya çıkanın bir nöroloji profesörü olduğu bir dünya...

  kocaeli üniversitesindeki köpekler hiç de öyle alfa seçenlerden değiller. kendilerine hayırları yok. sürekli insan görüyorlar, hele de tıp fakültesindekiler. öyle alfa seçmek, efendime söyleyeyim insan kovalamak, yok öyle bir şey.

  hadi oldu, hadi kedini boğdu (hayvani içgüdü lan bu!), sana saldırdı, kovaladı, ne bileyim havladı işte! korkuttu seni. "bıçaklamak" lan. "bıçaklamak." bıçaklamak.
  bu mudur karşılığı?

  ne kaldı seni içgüdüleriyle kedi boğan köpekten ayırt eden?
  ne kaldı seni bir anda kafam attı cinnet geçirdim öldürdüm abi diyen dallamadan ayırt eden?
  şu durumu haklı bulan, bilinçdışı nefret dolu insanlar var.
 • elleri dert görmesin. benim sokakta beslediğim kediyi de doğasını güdüsünü siktiğimin köpeği geldi boğup gitti. yakalasam delik deşik ederdim. kaldı ki profesörün şahsi kedisiymiş bir de yüreğine sağlık güzel insan.
 • sahipsiz itler kampüste sokakta her yerde tehlike arz eder. belediye başa çıkamıyorsa insanın kendini savunması, hatta saldırıya uğradıktan sonra böyle çözümler üretmesi bir noktaya kadar normaldir
 • valla hayvansever bir insanım 3 kedim (evladım) var; "ben yapmazdım" diyemiyorum. allah sabır versin, bu duruma düşürmesin
 • okumuş ama adam olamamış. hayvanlar içgüdüleriyle hareket ediyor ulan ayı senin aklın var.
 • her ay düzenli olarak sokak kedileri ve sokak köpekleri için mama sipariş ederim. kışın ormanlık alana düzenli olarak mama götürüp bırakırım. evimde 1, iş yerimin bahçesinde 5 kedi besliyorum. ramazanda bayramda insana zekat, fitre vermek yerine barınaklara bağış yaparım. her neyse aşırı derecede hayvansever biriyim yani.

  böyle bir adam olarak 1 saat boyunca elimde sopayla köpek kovalamışlığım var. bir köpek kolay kolay kediye saldırmaz ve boğmaz. ancak o köpeğe orospu çocuğu insanlar bu davranışı öğretir. ve kediye zarar vermeyi öğrenen köpek bir daha iflah olmaz maalesef. her gördüğü kediyi boğar. bunu aç kaldığı için değil öğrendiği için yapar. içindeki vahşet ortaya çıktığı için yapar. bu yüzden profesörü anlayabiliyorum.

  ama o köpeklere kediye saldırmayı öğreten orospu evlatlarını bıçaklamak lazım aslında.
 • akademide köpek düşmanlığı mı öğretiyorlar dedirten hede

  (bkz: özlem kumrular)