şükela:  tümü | bugün
  • adam olmaya çeyrek var demektir. http://goo.gl/fe6fx
    http://goo.gl/bfwym
  • kan yapar, cildi güzelleştirir ve "canlı" olduğunuzu hissettirir.
  • her evden çıkışımda yaptığım eylem. köpeklerle karşılaşınca parmaklarımı arka arkaya iki defa şıklatıyorum, o da kuyruğunu sallıyor. böylece selamlaşmış oluyoruz, bir ara oturup konuşmak da gerek ama vakit yok...
  • bazen göt korkusundan, bazense saygıdan bazen de sevgiden.

(bkz: kıtmir'in selamı var)

(bkz: naber abi)
  • goz goze geldigim her kopekle gerceklestiririm bu guzide eylemi. her seferinde de "naber lan keranacı" seklinde.

bi yerden sonra mal oldugumu onlar da anliyo siklemiyo zaten.
  • kedi köpek demeden, yıllar yılı biliçsizce yaptığım eylem. gerçi benimki selam vermekten ziyade laf atmak gibi oluyor. "naabıyon le", "dağıtma lan çöpleri" "ne bakıyon dik dik .." şeklinde, örnekleri çoğaltılabilir. mahalledekilerin gözüne batmıyor da başka bir yerde yaptığımda insanlar tuhaf tuhaf bakabiliyor.
  • sebepsizce tebessüm ettirir, iç huzuru artırır. kedi veya köpek farketmez, yanından geçerken el sallarım, nabıyon la derim, kavga etmeyin çocuklar derim, kızı rahat bırak pezevenk derim, diyecek bişeylerim vardır yani. varsın deli sansınlar. çok da umrumda sanki, çok da tınn.
  • her ne kadar sokak köpeği olmasa da apartmanımızın yan bahçesinde bulunan köpeğe, her sabah işe giderken mutlaka günaydın demem, akşamları eve dönerken ise yine kulübesi dışında ise halini hatrını sorarak içeri girmemin benzeri bir olaydır. ayrıca, diğer bazı arkadaşların da yaptığı gibi, ben de sokakta ne zaman bir kedi, bir köpek görsem ya el sallarım, ya laf atarım.

onlarsız çok sıkıcı olurdu ya la sokaklar, moskova'ya gitmiştim geçenlerde, günlerce sokaklarda gezdim dolaştım, la 1 tane köpeğe, kediye rastlamadımdı ya la.. geçen gün de öğrendim de, suchi olimpiyatları öncesi sokaklardaki köpekleri öldürmüş bu kodumun rusları, moskova'da da sokak hayvanlarına sanıyorum pek müsade edilmiyor. peşinen belirteyim, bir araştırma, bir soruşturma yapmadım, sadece kendi tahminleri ve görüşlerimdir rusya ile ilgili yazdıklarım.