1. sokak ortasında işeyen erkeklerden daha çok dikkat çekerler.
  2. çok sıkıştılarsa yapacak birşeyleri olmadığı için(bazı durumlarda sarhoşluğun verdiği rahatlıkla) ortalıkta işeyen kadınlardır. ayıldıklarında çok gülerler bu duruma, ancak kimi kesimlerce çok ayıp bulunur yaptıkları şey
  3. bir maç öncesi kazanın yanındaki meydanda otururken şahit olmustum kendilerine. gupegunduz, arkasindan onunden yanindan onlarca insan gecerken salvarini siyirip elindeki maşrapaya işemeye başlayan teyze, maşrapa doldukça onu kaldırıma boşaltıyordu. akli dengesi pek yerinde degildi haliyle. hakkaten şoka girdiğim bir andır. yaklaşık 1 dakika kadar çişin kadırımda süzülüşünü ve az onra olaydan habersiz olarak ordan geçen güzel kızların çişe basışlarını izleyip "bu gelen melen çayı degil" demeye niyetlenmiştim ki oradan uzaklaşmamla bu planların gelecek baharlara kalması aynı ana denk gelir.
  4. mecburi sokak insanlarındandır bazıları.
    en biricik örneği, taksim ilkyardım, galatasaray lisesi, taksim meydan üçgeninde mukim (bu mukimliğin sabit noktasal koordinatları hava durumu, kalabalıklık, günün saatleri parametrelerine göre değişmektedir); beyaz, kıvırcık saçlı, 34 bedene kıçıyla gülecek bir 30 beden sıskalığında, üstünde pijama benzeri bir kılıkla dolaşan ve aralıksız sigara içen ortalam 638 falan yaşında olan teyzeciktir.
    genelde hela olarak taksim ilkyardım karşısındaki sokağın girişindeki yüksekçe taşı kullanır, pijama altını sıyırıp, kilot da giymediğinden şaaar diye işeyiverir oturduğu yerde. ses kesilince pijamayı geri çeker. bazen oturur, bazen de yoluna devam eder. ağır yürür, kamburcadır, ve çok zayıf.
    başka bir pijaması yok.
    başka bir eteği de.
    sigarası her zaman var.
    ve çişi.
    deli olduğunu sanmıyorum.
    en azından maşrapa bile kullanmadan, zart diye ve mecbur olmadıkları halde, çoğunlukla sırf erindikleri ya da sallamadıkları için üreme ve işeme organlarını çıkarıp, aynı saatlerde, aynı üçgende fazla içmek haricinde pek iyi bir nedenleri olmadan sağa sola, sokak ortasına ferahfeza pek rahat işeyen kadın olmayan insanlardan daha fazla değil, o kesin.

sokak ortasında işeyen kadınlar hakkında bilgi verin