şükela:  tümü | bugün
  • le guin bu konuda bu davranışı yapanların "ahlaksızlık" değil "bencillik" yaptıkları için yanlış davrandıklarını söyler. bence de gerçekten öyledir. belki sevgiliye, sevgiye muhtaçsınızdır. her ne kadar öpüşmek güzel bir şey de olsa bazen insanın içini burkabilir.
    artık bu tür şeylerin ahlaksızlık olduğu yargısı da aşılmalıdır. ayrıca bu konular çok önceden de işlenmişti.
  • camii gibi kutsal bir mekana utanmadan, sikiyle giren insan kadar sorun yaratmaması gerekir.
    nihayetinde imrenilen bir şey yapıyor.
    ama düşün ey mümin! kim kötü işlere alet olan bir uzuvla camiye girmekten yüksünmez? işte bu heteroseksüel sünni müslümanlar. #direnayol #direncamii
  • öpüşmeyi seks gibi mahrem bir eylem sanan insanların eleştirdiği durum.

öpüşmek, insanların ve orangutanların birbirine sevgilerini göstermek için gerçekleştirdikleri bir eylemdir.

birbirine sevgi gösteren insanların görüntüsü niye bu kadar rahatsız ediyor sizi?

sokakta bıçaklanan, dövülen insan görüntüleri etmezken bu nasıl edebiliyor?

gözünüzü seveyim.
  • abaza yobazlari cildirtan eylemi gerceklestiren ciftler.
  • her zaman ozendigim sevgililerdir. bi kere opeydim la, n'olcak ki?
  • dünyaları başkadır onların.
    kafanızı çevirin gidin.
  • güzeldir bu olay, artmasını dilerim.
    zira öpüşen de olmak güzel, sokakta bu çiftleri gören olmak da güzel.

ikisi de olmuşluğum var.

sokakta onlarca olup günlük hayatımızın parçası olan olumsuz şeyleri görmektense; öpüşen çiftlerin sokaklarda olması daha güzel geliyor bana...

ama öyle mal mal bakmayın, gülümseyip geçin sevgi pıtırcıklarını.
  • candır onlar. insandırlar, yani ete kemiğe bürünmüş olmaktan daha fazlasıdırlar. tutkuludurlar, aşıktırlar ve hepsinden önemlisi özgürdürler. bir insanın erişebileceği en yüksek mertebeye ulaşmış haldedirler velhasıl. böyle çiftleri görünce gülümserim genelde kendi kendime, ya da göz göze gelirsek onlara da. onları görmüş olmamdan rahatsız olmamalarını isterim çünkü. kıskanç biri diilim evet, bu da bi etken ama bunun yanı sıra özgürleşen her bireye çok yoğun saygı ve sempati besliyorum. bunu ne şekilde yapıyor olduklarından ziyade, tabuları yıkıyor olmaları beni cezbeden. içinden sokak ortasında öpüşmemek geçiyorsa ve herkes bunu yapmasını beklerken yapmıyorsa kişi, onun da hastası olurum. yeter ki kırsın zincirlerini o yürek.