şükela:  tümü | bugün
 • le guin bu konuda bu davranışı yapanların "ahlaksızlık" değil "bencillik" yaptıkları için yanlış davrandıklarını söyler. bence de gerçekten öyledir. belki sevgiliye, sevgiye muhtaçsınızdır. her ne kadar öpüşmek güzel bir şey de olsa bazen insanın içini burkabilir.
  artık bu tür şeylerin ahlaksızlık olduğu yargısı da aşılmalıdır. ayrıca bu konular çok önceden de işlenmişti.
 • öpüşmeyi seks gibi mahrem bir eylem sanan insanların eleştirdiği durum.

  öpüşmek, insanların ve orangutanların birbirine sevgilerini göstermek için gerçekleştirdikleri bir eylemdir.

  birbirine sevgi gösteren insanların görüntüsü niye bu kadar rahatsız ediyor sizi?

  sokakta bıçaklanan, dövülen insan görüntüleri etmezken bu nasıl edebiliyor?

  gözünüzü seveyim.
 • abaza yobazlari cildirtan eylemi gerceklestiren ciftler.
 • her zaman ozendigim sevgililerdir. bi kere opeydim la, n'olcak ki?
 • güzeldir bu olay, artmasını dilerim.
  zira öpüşen de olmak güzel, sokakta bu çiftleri gören olmak da güzel.

  ikisi de olmuşluğum var.

  sokakta onlarca olup günlük hayatımızın parçası olan olumsuz şeyleri görmektense; öpüşen çiftlerin sokaklarda olması daha güzel geliyor bana...

  ama öyle mal mal bakmayın, gülümseyip geçin sevgi pıtırcıklarını.
 • candır onlar. insandırlar, yani ete kemiğe bürünmüş olmaktan daha fazlasıdırlar. tutkuludurlar, aşıktırlar ve hepsinden önemlisi özgürdürler. bir insanın erişebileceği en yüksek mertebeye ulaşmış haldedirler velhasıl. böyle çiftleri görünce gülümserim genelde kendi kendime, ya da göz göze gelirsek onlara da. onları görmüş olmamdan rahatsız olmamalarını isterim çünkü. kıskanç biri diilim evet, bu da bi etken ama bunun yanı sıra özgürleşen her bireye çok yoğun saygı ve sempati besliyorum. bunu ne şekilde yapıyor olduklarından ziyade, tabuları yıkıyor olmaları beni cezbeden. içinden sokak ortasında öpüşmemek geçiyorsa ve herkes bunu yapmasını beklerken yapmıyorsa kişi, onun da hastası olurum. yeter ki kırsın zincirlerini o yürek.
 • kadına dayak atmaktan kat kat iyi olan olaydır. mümkünse her yerde öpüşmelidir bu çiftler.
  rahatsızsan kafanı çevirip siktir olup gidersin.
 • yapılmaması gereken birseyi yapıp sonra da "bu bizim ozgurlugumuzdur " diyen kisilerdir.cocuklar bundan olumsuz etkilenmez mi ? etkilenirler bence.ama bunu akıl edemeyecek kadar düşüncesizler ne yazık ki.dediklerimin arkasinda dini inancin yattigini dusunenler cok da aptalca dusunmeyen insanlardir cunku bu tur sozlerin ardinda genelde dini inanclar yatar , ama soyliyim , yaniliyorsunuz arkadaslar.edit : öncelik olarak dusunceme seviyeli bi sekilde elestiri getirenlere sesleniyim ; bu dusunceye sahip olma nedenim bir psikologun bana , cocuk yasta ciplak kadin bedeni gormenin ya da anne babanin opustugunu gormenin -sevisme anlaminda da soylemis olabilir tam hatirlamiyorum- cinselligi bozabilecegini soylemesi idi.ısterseniz kicimdan uydurduguma da inanabilirsiniz tabii , sizin seciminiz.e yani onun bunu soylemesi beni iskillendirdi haliyle ve kesin bir sekilde inanaraktan buraya bu dusuncemi yazdim.simdi bu konunun arastirilmasi gerektigini dusunuyorum.ben bu konu da uzman degilim sonucta oyle kimsenin ozgurluguna karismaya da calismiyorum.ama bu konu hakkinda biraz dusunmemiz gerekiyor , yaniliyor da olabilirim bittabi.bir de +18 filan yaziliyor pornolarda falan , bir de su var , gercek hayat da birsey gormekle internet den birseyler gormenin yarattigi etkiler farkli , gercek hayat da gormek daha etkili olur ve tabii ki bunun etkisi de diger hersey de oldugu gibi kisiden kisiye göre değişir.ne diyim, yani sormak irdelemek gerekiyor bu konuyu beni yerden yere vuranlara gelince , onlara birsey soylemiyorum simdi bunun icin.tahminlerinin bir kismi dogru ama , gercekten de yalniz ve mutsuzum , cok mutsuzum hem de.ama bu durumumu elimden geldigince dusuncelerime yansitmamaya calisiyorum.her tutumun arkasinda art niyet aramayin diyorum cumleten.