• çok masum bir durumdur bence. yadırganmaması gerekir.

ancak ve ancak bazı çiftler durumu o kadar abartıyor ki en anlayışlı insan bile bir odun ve bir kova sıcak su almaya gidiyor. eviniz yoksa başka yolunu bulun.

aşkı yaşamak güzeldir ama hayvanlaşmanın da anlamı yok.
  • "bundan olumsuz etkilenecek" oldugu dusunulen cocuklar buyuduklerinde sozlukte am got muhabbeti disinda bisey yapamayip sosyal hayatta yasadiklari kosullara gore bilumum tecavuz ve karisini dovme eylemlerinde bulunabilecek cocuklardir.

bu arada "edep" duskunu arkadaslar su "edep"in tanimini yapsa ya bi zahmet
  • çok acayip geliyor bana.

yobaz birisi olduğumu hiç düşünmüyorum, burada acayip gelen nokta da "kimsenin hayatına herkes karışamaz" denilesi bir durum da değil bana göre.

hee kişisel olarak, böyle uzuuun uzuuun dilli salyalı öpüşmeleri çok normal bulmasam da, "amaaan neyse" diyerek kafamı çevirip gidebilirim.

yine de bu uzun öpüşmeler öyle bir durum ki, göz bu bakıyor. hee birileri sokak ortasında salya aktarımlı uzun öpüşmelere girme özgürlüğüne sahip olduğunu düşünüyorsa eğer, başkalarının kendilerini izleme hakkı olduğunu kabul etmelidir, kamuya açık alanda aksi tartışılamaz bile.

heh işte, acayiplik burada başlıyor bana kalırsa. çünkü insanlar kendilerini tatmin etmek için yetişkin filmleri izliyorken, dışarıda gördüğü öpüşmelere bakıp "ne kadar da birbirine aşık çift" demiyor, ayan beyan kendine malzeme çıkartıyor.
    ve bir erkeğin, kız arkadaşı ile ilgili bu ortamı yaratması, bunu içine sindirmesi; bir kızın başka bir erkek üzerinden bambaşka insanlara bu şekilde meze olması ve bunu olağan karşılaması; bana çok acayip geliyor.

kaldı ki, o öpüşmelerde türlü fizyolojik tepkiler verilirken, bunu mahrem görebilecek insanların, yolda yürürken kafasından bunların geçmesine sebep olmak da fazlası ile bencillik.
    ben neden, tam da elektirik direğinin altına gelen bankta, dillerin birbirine karıştığı bir öpüşmeyi görmek durumunda kalayım ve o an türlü fiziksel tepkiler vermiş bir erkek ve bir kadının bu kadar yakınında olmak durumunda kalayım ki?

küçük öpücükler, ne bileyim ufak kendini tutamamalar, bazen biraz dünyanın geri kalanını silme halleri tamam da, sokakta öpüşmenin de bir adabı olmalı, bir saniye sonra çırıl çıplak kalıp seks yapacakmışçasına öpüşmek, öpüşebilmek; gerçekten çok acayip.
  • mahrem olması gereken davranışların uluorta yapılması bir sapkınlıktır.

öpüşmek mahrem midir? bir merhaba ya da hoşçakal öpücüğü ile iki sevgilinin öpüşmesi aynı değildir. bir çocuğun annesini öpmesi de farklıdır. birini alnından öpmekle elinden öpmek de farklıdır.

sevgililer sokağın her insanın yeri geldiğinde kullanmak zorunda olduğu bir mekan olduğunu unutmamalı ve ona göre belirli bir sosyal etiket çerçevesi içinde hareket etmelidir. normal hiç kimse markete giderken yolda birbirine girmiş, kimin eli kimin bacağı ayırt edilemeyen bir manzara ile karşılaşmak istemez. bunlar aslında seviyeli bir ilişki göstergesi de değildir. kendine saygısı olan hiçbir kadın sokak köşelerinde iş tutar gibi hallere düşmeyi kendine yediremez.

biraz dengeli olmak lazımdır. ne eve kapanın diyoruz ne de sevişmek için kendinizi sokağa atın. her şeyin bir ölçüsü vardır.
  • tekme tokat kavga eden çifte tercih edeceğim sevgililerdir. rahatsız oluyorsanız bakmayın bu kadar mı zor?!
  • olunca bende yapıyorum çok güzel oluyor, lakin olmayınca yapanlara bi ayar oluyorum anlatamam. müslüman mahallesi lan kız kardeşlerimiz var etrafta diye atarlandığım oldu. insan oğlu işte çiğ süt emmiş.
  • bundan rahatsız oluyorsanız çok net anadolu çomarısınız, tebrikler.
  • sırf rahatca sokak ortasında öpüsebilmek icin baska sehirlere gittiğimiz doğrudur.
  • özgürlüktür.kadına şiddet gösterenlere tepki vermeyen ülkede bu tür şeyler maalesef garip karşılanmaktadır.
  • tamam özgüven sahibisin, şehvetle ve sevgi ile dolup taşıyorsun ama kızı kendinle duvar arasına sıkıştırıp emiklemek nedir ya.
hesabın var mı? giriş yap