şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • saf kötünün ne olduğu sorusuna cevap niteliğinde biri: orjinal link özet link

edit: amcaya yardım etmek isteyenler için ise video bağlantısında verilen bilgiyi de buraya eklemem gerek: link görsel. ayrıca: (bkz: sma hastası gökalp'in kahramanı ol kampanyası), (bkz: sma tip 1 hastası ali eymen'e yardım kampanyası)

edit: gelen mesajlardan son derece güzel haberler alıyorum. amcanın o tuşlu telefonu hiç susmuyormuş. yanına gidip kurban etinden veren, bir miktar yardımda bulunan pek çok güzel insanımız varmış. iyi ki varlar...

edit: arkadaşlar sosyal mecralarda bir iban dolaşıyor ben de gördüm. ama iban paylaşmayı doğru bulmuyorum. kendisine bir şekilde ulaşabilirseniz ne ala ama amcanın niyetine, güvendiğiniz bir kuruma bağışta bulunabilirsiniz, çevrenizde ihtiyacı olanları soruşturabilirsiniz. aynı durumda o kadar çok vatandaşımız var ki.

edit: hala elim ayağım titriyor. başlığı sorgulayan arkadaşlar için şunu söyleyebilirim; sinirden ne yazacağımı bilemedim ve cevabını bildiğim bir sorunun akıllara getirilmesini istedim. devlet aygıtına sahip bir toplumsal yapıda asla ve asla liyakatin dışına çıkılmamalı. yoksa midesi kaldıran it-kopuğun düzeni egemen oluyor. kula kulluk ederek iş edinmek ve o işi kaybetmemek yarışının kavgası bürüyor tüm toplumu.
  • akp li müslüman kafası yüzde 90 nı böyle.

adam açlıktan paramparça olmak üzere hala tuşlu telefon edebiyatı yapıyor. umarım o amcadan daha kötü durumlara düşer yiyecek ekmeğe muhtaç kalır.
  • mercedes’ten 20 dolarlık telefona çok hızlı çıktık lan. neyine dayı senin 20 dolarlık telefon amk? boynuna zincir vurmadıklarına şükredeceksin.
  • allah korkusu olsa şu söylediklerini söyleyemez.
  • bu adama "eyerki keçim sikintisi.." diye başladığında arkadan birinin gelip bunu domaltıp sikinti nasıl oluyor göstermesi lazımdı.

ilk entriye ithafen: saf kötü değil saf aptal olarak düzeltilmesi gerektiği kanaatindeyim.
  • tok acin halinden anlamaz derler ya bu adam o da degil, insan olmayan insanin halinden anlamaz kategorisinde bu varlik
  • bir insanın ne derece şerefsiz ve haysiyetsiz olduğunu göstermek olabilir. 20 liralık tuşlu telefonu ve hattı var diye bir insan fakir olamazmış. ne diyebilirsinki bu şeref yoksununa...
  • kafasını kürekle yarmak istedim.
    söyleyeceklerim bu kadar hakim bey
  • ben hak verdim tek hücreli beye.

"müslüman aç da kalsa şükredecek"

çok şükür. aç kalmak bir yana şunun eşi dostu hele hele evladı olarak doğabilirdik. bir videoda bir defaya mahsus 20 saniye maruz kaldık sadece ses tonu balgamla şekillenen abiye.
714 entry daha