şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'nin en denize sifir motelinde kalmak, en lezzetli baligini yemek, en ucuz ziyafet sofrasina oturmak, en temiz denizine girmek, en geveze garsonuyla tanismak istiyorsaniz gidip gormeniz gereken koy. dun dondum, ordan biliyorum.
  • midilli adasına yüzerek gidilebilir yanılsamasını yasatan el degmemis harika assos koyu. gece olunca yaktıgınız mumu denize bırakıp dilek tutmak ve akabinde rakınızı içerken o mumların midilliye dogru gidisini izlemek bu koyda aksamları yapılabilecek en iyi aktivitedir.
  • assos'a cok yakin olmasina kar$in iskeleden atlayarak denize girmek zorunda olmadiginiz, gun boyu cistak cistak muzik altinda kalmayacaginiz, aha odan, aha mis gibi kahvalti, aha deniz ve kum $eklinde bir koydur burasi. assos'un turistik kalabaligindan ve ta$li denizinden yegdir bu baglamda.

sokakagzi motel (muhtarin yeri diye de biliniyor) fiyat-servis performansi en ba$arili pansiyon sanirim. 2009 haziran'da ki$i ba$i 65 tl'ye yarim pansiyon kalmak hatta yuzde on nakit indirimi saglamak mumkundu.
  • benzin deponuz boş olarak gitmemeniz gereken bir yerdir. zira yakınlarında benzin istasyonu yok.
    ayrıca gece canınız sıkılırsa assos sahile araçla gidebilirsiniz. gerçi assos da sessizdir ama ufaktan bir bar cafe ortamı bulabilirsiniz.
  • o dereceki televizyon bile yoktur burada.. kahvehane tarzı bir işletme olup yöreye has dondurma satan yerde bile televizyon sadece habertürk'ü çekmektedir, onun da renkleri kimseyi tatmin etmez.. ha bir de bakkalde var ama o sayılmaz kanımca.. bir diğer özelliği bana göre cennet/cehennemden bir önceki durak olsa gerek burası, çünkü burada tatil yapanların yaş ortalaması oldukça yüksektir. kaldığınız süre boyunca kendi yaş grubunuzdan birine rastlamadan ayrılmanız olası.

hemen girişteki ege motel özellikle yemek performansı açısından şiddetle tavsiye edilir. kişibaşı günlüğü 55-60 tl'ye yarım pansiyon kalınır, sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerinde hergün farklı lezzetlerle doymadan kalkma şansınız yok
  • gidip gördüğüm yerler arasında kesinlikle en huzur verici yer. sessiz sakin bir tatil isteyenler için biçilmiş kaftan. denizi de şişe sudan daha berraktır. midilli adasına en yakın kara parçasıdır ayrıca. radyoyu her açtığınızda muhteşem melodiler sizi alıp götürür. denizden yeni çıkmış balığın mangaldaki cızırtısı ve anason kokusu anlamını en iyi burada bulur.
  • bu yaz arkadaslarla tatile gittigimiz sessiz sakin yer. cok garip bir anim bile oldu orada.
    benim hatun makarnayi ruzgara kaptirdi. 50 metre var yok aramda makarnayla. dedim gideyim de sunu getireyim hem spor olur. ne de olsa ayagimda palet var. aman demez olaydim. 20 metre kulac atiyorum 20 metre sirt ustu yuzuyorum. sanirim 10 dakika yuzdum durmadan. makarnaya ramak kaldi uzanip alacagim, oyle hizli uzaklasiyor ki anlatamam. neyse sonunda yakaladim. elimi atar atmaz denizin icine gomuldum. makarna sonucta yuzme bilmeyenlerin alisik oldugu bir sey. ben hem makarnayi tutup hem yuzme konusunda tokezledim o an. bogazima su kacti, denize gomuldum ve o an aci gercegi fark ettim. kiyidan 500 metre rahat uzaktaydim. kocaman bir korku sardi icimi cunku bugune dek ilk defa bu kadar acilmistim. denizde de saglam dalga var tabi.

o an bi guc geldi toparladim ve hizla geri yuzmeye basladim. kiyiya ciktigimda arkadas beni makarnayla bir guzel patakladi. cok korkmuslar. ben de cok korktum ne yalan soyleyeyim. bir daha denize kacan biseyin arkasindan hayatta gitmem.

bu arada hala kendime soruyorum. o denizden gercekten donebildim mi diye..
  • assos'un bati tarafinda (babakale tarafi) koyunevi köyünün sahili,sakin,denizi super kıyı seridi.koyun diger tarafi sivrice olarak geciyor,yanliş bilmiyorsam o tarafta eski istanbul baro baskani yucel saymanın actigi bir deniz feneri kutuphanesi de var..

ne yenirin cevabi illaki balık olmalı,bize garsonun istavrit adini verdigi -ki bence levrekten buyuktu nerdeyse tadi da farkliydi istavrit degildir sanki-ve kolyoz yedik gayet lezzetliydiler..

kafa dinlemek icin birebir bir yer,koyun en ucunda dutagaci diye bir yer var manzarasi super tavsiye edilir,cok konfor arayanlar hayal kirikligina ugrayabilir,dutagaci tarafinda bir butik otel de mevcut fiyati sanirim daha pahalidir koydaki diger motellere gore, ..

ha bir de unutmadan bolgenin suyundan midir artik bilmiyorum yatak carsaflari ve yastik kiliflari asiri bir sari renge burunmustu beni rahatsiz etti mi etti,gerci temiz de kokuyordu hakkını yemeyelim ama gidecekler bunlari da bilsin derim...
  • minnicik ve o kadar guzel huzurun tanimi sanki.fakat odanizi ve bulunacaginiz mekani secerken kucuk cocuklu ve bebekli ailelerden uzaklari sec eye dikkat etmeniz onemli..ulasim kolay yol biraz virajli olsa da...bu mevsimde aksam yemegi ve kahvalti dahil 60tl ye kalabilirsiniz,2 gun kalmama ragmen evim gibi benimsedim acikcasi,denizihavuz gibi cok berrak ama ılk basta alismak biraz zor malum soguk..herkese tavsiye olunur siddetle...
  • (bkz: ulama)