• 110 bin lirayı sokakta düşürmek nasıl bi mallık ben oraya takıldım o kadar para yanımda olsa böbreklerimi taşıyorcasına korurum.

fazla dürüst vatandaş içeren olay. dolap beygiri filmindeki ilyas salman'ı hatırlattı.

(bkz: dolap beygiri)
  • şu an pişmandır.kısa süreli meşhur olmak istemiştir.yazık.
  • kainat sana bir kapı açmış kapat cereyan yapıyor demişsin dayı.
    allahtan böyle tesadüfler bana denk gelmiyor. güvenmiyorum şahsen kendime.

edit: bişiy dicem. mesaj ve entrylerde sallamalar olmuş üstüme alındım.
    kendime güvenmiyorum derken, o parayı iç edip sonra ezerek hakkını veremem konusunda kendime güvenmiyorum u kast ettim. o cesaret o vicdan sağırlığı yani o hamur yok bende. 2 3 hafta önce bir yazlık evin önünden geçerken sürgülü dış kapının az ötesinde 50 tl gördüm, sadece 2 saniye düşündüm sonra eve seslendim. çoğumuz böyleyiz biliyorum. baltayı ceketin astarına bile saklayamayız biz. bu yüzden diğerlerinden silkelenen kırıntıları toplayarak yaşayıp sonra öleceğiz.
  • ben iade etmezdim. düşünsene iade ediyorsun adam diyor ki bunun içinde 20k eksik sen aldın. böyle yapacak hıyar çok durduk yere birde borca girersin.
  • (bkz: bu devirde helal olsun dedirten hareket)
    başıma gelse ne yapacağım konusunda net bir cevap veremiyorum
  • bütün itlik hergeleliği yapar o paraya çökerdim sanırım.

iyi insanlara denk gelsin böylesi.
  • türkçe bilmiyorsunuz.dilinizi sikeyim.egemenleriniz size ana dilinizi bile öğretmemiş.(dil bilinçtir.iade arapça'dır.sahibine verilen demektir.zabıtaya teslim etti demeliydiniz.
  • saygı duyulası adamdır.

böyle bir olayın başıma gelmesini istemem. çünkü insanlığımızı nerede kaybedeceğimiz hiç belli olmaz.
  • oha benden önce yazan yazarların neredeyse hepsi “vay enayi, ben olsam vermezdim.” tarzında entry girmiş.
    vay amk ya elini nereye atsan ahlaksıza, dolandırıcıya, düzenbaza denk geliyor demek ki.

ne kadar kötüsünüz lan!
  • doğru olanı yapmış, ahlaklı adamdır.

bizi biz yapan en önemli özelliklerdendi dürüst ve ahlaklı olmak. günümüzde bu özelliklere sahip olan insanların sayısı, ne yazık ki eskisi kadar çok değil. bu sebeple bu tip olayların haber değeri var artık.

miktarı ne olursa olsun, bulunan para ve değerli eşyanın sahibine ulaştırılmaya çalışıldığı, insanların birbirini sevdiği, birbirine saygı duyduğu güzel günleri görmek dileğiyle.
hesabın var mı? giriş yap