• muhtemelen turist olarak gittikleri bir ülkede sokak sanatçısının müziğine lirik dansıyla eşlik eden filistinli kız. kız ilk önce çekiniyor ama babasının teşvikiyle mükemmel bir dansa başlıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gshtsyjlgbe

baskıcı toplumda büyüyüp, kendini ve kızını bu denli mükemmel yetiştirmiş babayı ayakta alkışlıyorum.

edit: kızın dans ettiği yer italya'ymış.

arkada çalan şarkı; https://www.youtube.com/…-1u8xvk54&feature=youtu.be
  • kız dans ederken bacakları hatta donu gözüküyor diyen karakafalar, sahneye lütfen.

tanım: spontan gelişen muhteşem dans
  • oha uzun zamandır bir video ya da görüntü izlerken bu kadar mutlu olup durduk yere huzur dolmamıştım.

ama lanet olsun gördüğüm şeyi kendi ülkemle ve yaşadığım alanla kıyaslamadan da geri duramıyorum.

bizde olsa ;

1 )o kıza ramazanda kıçı başı açık diye etmediklerini bırakmazlardı.
    2) yere tüküren orospu çocukları yüzünden o kız o sokakta çıplak ayak, yerde uzanarak o dansı zaten yapamazdı.

ulan bildiğin çomaristanda yaşıyoruz da çoğumuzun haberi yok. yine çöktü karanlık bulutlar üstüme !

edit: la habire mesaj geliyo hep aynı entry numarası, belki 15-16 tane kadar geldi, ne oldu amk ne yazmışım ki diye bi baktım; ne kötü durumdaymışız be aga... kendimize acıdım yeminle... herkes mi aynı şeyleri hisseder videoyu izlerken, mesaj atanların hepsinin ortak düşünceleriymiş meğer şu videoyu izlerken hissettiklerimiz.
  • izledikten sonra içinde şiddetli bir alkışlama isteği uyandı. bazen hayatta bize öğretilenlerle gerçekler arasında çok büyüt uçurumlar olduğunu gördüğümde daha çok üzülüyorum. keşke biraz önyargılarımızdan sıyrılabilsek, keşke hayatın sadece kendi yaşadığımz eksen etrafında dönmediğini anlayabilsek. oysa ki filistin denince hep savaş kan şiddet aklımıza geliyor yazık.

babayı ve güzel kızını ayakta alkışlıyorum.
  • müthiş huzur dolunası bir video. öyle babaya helal olsun.
  • eğer viral değilse son yıllarda izlediğim en güzel videodur.

bu arada kızın filistinli olduğu söylenmiş ama, dans edişinden profesyonel bale eğitimi aldığı anlaşılıyor. filistin'de bu derecede bale eğitimi veren bir kurum var mı bilmiyorum? bu nedenle dans eden kız ve babası avrupa'da yaşayan filistinli bir aile de olabilir.

ekleme: @postmodernist sağolsun bilgilendirdi. ramallah'ta bale okulları varmış.
  • uzun zaman sonra ilk defa ağladım bu videoyu izlerken içime umut ve neşe doldu şaka lan şaka ben öyle odun biriyim ki bu videoyu izlerken bile hiçbir şey hissedemedim
  • müzikle uyumu efsane zaten ama insanın içini böyle huzur dolduran tüm kötü şeylerden vs. uzaklaştıran seni alıp götüren bir 1.36 sn'lik video olmuş, o babaya da helal olsun.
  • avrupada yaşayan bir şanslı filistinli'nin (filistinli olduğunu nereden biliyoruz onu anlamadım ama ben de kervana katılayım) konservatuarda öğrendiği harika danstır.

yobazlar filân izlemesin bünyelerine zarar.
hesabın var mı? giriş yap