şükela:  tümü | bugün
  • sevgili yazarlar, gündelik hayatın içinde artık görmezden geldiğimiz acı bir gerçek olduğunu düşündüğüm bu mevzu üzerine oldukça fazla düşündüm ve düşünüyorum.şu an için ise tek yaptığım şey her dilenen çocuk gördüğümde 155'i aramak çünkü küçücük çocukların tercihinin dilenmek olmadığını onları dilendiren kişilerin o çocukların özgürlüğünü esir aldığını ve bir nevi onları kullanarak gelir elde ettiğinin farkında olursak eğer ne kadar büyük bir suç işlendiğinin farkına varırız.

bu çocukların bu şekilde kullanılmasını engellemenin devletimizin görevi olduğunu düşünerek 18 yaşın altında dilenen çocukları gördüğümde 155'i arıyorum ama inanın yaptığım görüşmelerde kamu düzeni anlayışından uzak bilinçsiz ve ilgisiz bir memur yaklaşık 10 dakikalık bir bekleme sonrasında geçiştirici cümlelerle ' tamam ekip gönderiyoruz' diyor ama aynı yerde bir sonraki gün aynı çocukları görüyorum.bir keresinde yüzüme kapatmıştı memur bir kez daha aradım bu çocukları toplamak benim görevim mi sizin göreviniz mi diye sordum memur benim görevim değil dedi sonrasında panikledi ve benim görevim dedi yani anlaşılan devletimiz bu sorunla ilgilenecek olan kolluk kuvvetini bile eğitememiş sonuç olarak böyle bir problem var ve herkes gözünü kapatıyor. metrobüslerde ,metrolarda, avm çıkışlarında,atm kenarlarında giderek artan bu durum için nasıl bir çözüm bulabiliriz.bu sorunun sadece istanbul'da değil tüm türkiye'de mevcut olduğunu düşünürsek çözümün ulusal nitelikte olması gerekiyor.