şükela:  tümü | bugün
  • magnum reklamları sayesinde dondurmayla sevi$en kadın modeli yaratılmı$ ve cümle erkek alemi sokakta dondurma yiyen kadının ince dil darbelerinin delisi olmu$tur.
  • sokakta bunu goren erkek, hey anam dondurma mi daha soguk ben mi der, kadin da lapinligin etkisiyle, tabi ki sen iyhh, der, erkek de dogal olarak, o zaman gel beni yala nihohaha, lafini koyar..halbuki, tabi ki dondurmam o yuzden onu yaliyorum, diyip adami got etmek vardir nefis..
  • genc ve guzelse yolu kesilir

-afedersin, bisey soracagim ama yanlis anlayacaksin
    -hayir, sorabilirsin
    -yalayabilir miyim?
    kiz "tabi buyur" diyip dondurmayi uzatir
    -yanlis anlayacagini biliyordum..

(bkz: bir asilma vesilesi olarak dondurma)
  • cesur kadindir. çünkü akabinde olasi tacizler yüzünden cinayet i$leyebilir ya da tacizler sadece taciz olmakla kalmaz, tecavüze ugrar yurdum sinirlarinda. magnum reklamlari sagolsun artik her türk insani bilir ki; dondurma bir besin maddesi degil, mümkün oldugunca sevi$ilesi bir $eydir. sokakta dondurma yiyen kadinda yanindan geçip gidilecek biri degil, elden geldigince lafla taciz edilecek, olmazsa el, kol ve dil hareketleriyle canindan bezdirilecek kadindir.
  • paul cezanne in en onemli tablolarindan biridir, halen paris louvre muzesinde sergilenmekedir.

(bkz: yersen)
  • özellikle iki yüzlü anadolu kasaba ahlakinin asla icine sindiremedigi bir olgudur. bu fellik cagrisimlar silsilesi sonucu, kadinin sadece bir gida alma eylemi cok farkli noktalara ceklilir.
    bunun en güzel örnegini türkan soray 'in cok iyi bir performans sergiledigi mine filminde görebilirsiniz. orada mine (yani soray) beyazlar icinde, yaninda cihan ünal ve hümeyra oldugu halde o igrenc, bogucu kasabanin sokaklarinda bir külah dondurmayi adeta bir isyan bayragi ceker gibi, ama bir yandan da cekine cekine yemistir.
  • kendini savunmayı bilen, koluna, bileğine ve sağ kroşesine güvenen, ağzı laf yapan kadındır. ayrıca yediği dondurmanın çeşidine göre aldığı tepki değişecektir muhtemelen. magnum, banana joe gibi dondurmalar erkek bilinçaltına gizli mesajlar yolladığı için bunların sokakta iştahla yenmesi taciz vakalarına yol açabilir.
    (bkz: #4002838)
  • cocukken oldugu gibi dondurmayi yalamanin ve agzina yuzune bulastirmanin keyfini unutmus olan kadindir.
  • sokakta dondurma yiyen bir erkekden pek de farkı yoktur. medya ve benzeri güçlerin bize pompaladığı düşünceler bu basit olayı değişik algılamamıza sebep olur. olan şey sadece bir dondurmanın tüketilmesidir.
  • (bkz: hakkıdır)