şükela:  tümü | bugün
  • cinselliğin tabu olmadığı ülkelerde sıradan bir olay.

türkiye'de değil.
  • müeyyidesi manevidir.
  • kolay kolay yapılamayacak harekettir türkiye'de.

ama üzülmeyin sokakta yapabileceğiniz çok şey var:
    karınızı, çocuğunuzu, yoldan geçen birini ya da uygun bulmadığınız bir eylemciyi dövebilirsiniz.
    sevmediğiniz birine ana avrat sövebilirsiniz.
    biriyle kavga edebilir, onun ağzını-burnunu-gururunu kırabilirsiniz.
    nefes alan herhangi bir dişiyi taciz edebilirsiniz (mühim olan karşıdakinin gönüllü olmaması).
    güpegündüz birini de kurşunlayabilirsiniz mesela.
    istiklal'in orta yerinde birini bıçaklayabilirsiniz.
    meydanlarda binlerce kişiye gözünüzü kırpmadan yalan söyleyebilirsiniz.

öpüşemezsiniz kardeşim ısrar etmeyin. ahlaksız dolmuş burası.
  • otel parası bulamayan çiftlerin yaptığı eylem
  • yurtdışında ilk gördüğümde şaşırdığım, sonra şurda bi sevgilim olsa da çatır çatır öpüşsem diye iç geçirdiğimdir. kısacası özenilendir.
  • gayet normal bir kafayla sultanahmet meydanının ortasında yaptığım, insanı çok güzel ve acaip hissettiren ama kafaya taş yeme ihtimalini de aynı oranda arttıran hareket.
  • türkiye'de ekstrem sporlar kategorisine alınabilecek eylem.
  • istanbul sınırları dahilinde, pek çok kadınla, uzun senelerdir, çeşitli biçimlerde ve mekanlarda yapıyorum bu etkinliği. bir kere bir erkekle de yapmıştık ama o geyiğineydi, sayılmaz.

sadece bir kere, biraz da abarttığımız bir gün, vapur iskelesi güvenliği olan, orta anadolu ağzıyla konuşan ve "sana ne lan" deyince, pısarak "ama aile var yae" diyerek uzaklaşan arkadaş dışında karışan, konuşan olduğunu hatırlamıyorum. "aile varsa, aile dediğin işte böyle böyle oluyor yiğidim" diyecektim de, ağzım doluydu.

yalnız üsküdar'da bayrak direği altında öpüşmekte olan arkadaş bir çiftin "bayrak direğinin kutsallığı" teranesiyle tacize uğradığını duymuştum.

velhasıl, öpmek, öpülmek güzel bir şey. kadın, erkek herkese tavsiye ederim. adrenalin salgılatıyor, zihni açıyor, neşe ve canlılık kazandırıyor. ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirmesi de cabası.