şükela:  tümü | bugün
  • apartman duvarından kale oluşturmuş, bağırış çağırış maç yapan çocukları sükunete davet etmiş, ancak muvaffak olamamış teyzedir. bu eylemin gerçekleşmesinde etkili olarak evde gece vardiyasından dönmüş uyuma çabası içinde bir koca veya 0-3 yaş arası çocuk bulunması olasıdır.
  • çiçek suluyordur.

(bkz: çocuklar çiçektir)
  • geleceğini düşünmeyen teyzedir.kendi torunu da büyüyünce mahallenin anasını belleyecektir.
  • evet bunlardan biri de anneannemdir. bütün çocukluğum boyunca yazlıkta kendi halinde oynarken coşan ve dozajı artan bir gürültüyle oynayan çocukları su dökme tehdidi ile savuşturmaya çalışsa da başarılı sonuca varamaması ve nadiren de bir leğen suyu balkondan sokağa aşağı salması çocukluğumun eğlenceli anılarındandır.
    sanki yan sokakta bağıra çağıra istop, yakan top, saklambaç oynayan kendi torunu bizzat ben değilimdir. birisi de o sokakta benim başımdan su dökseydi, hislerine tercüman olduğundan faile empati ile mi yaklaşacaktı yoksa kavgaya mı gidecekti, bu benim için hala muammadır.

kendisinin beni zorla yatırdığı öğle uykuları sırasında şahit olduğum üzere "şimdi su dökeceğim haaa!! (aynen yazıldıgı gibi)" tehdidi şu şekilde bir girizgaha sahiptir:

-ananız babanız yok mu sizin? sabahtan beri dank dank dank beynime vurdu sesiniz. ha şimdi delireceğim, yeter be gidin biraz da başka sokakta azın! hem çocuk uyuyor içerde. (bu ben oluyorum ve asla uyumuyorum) (ve beklenen bomba) şimdi su dökeceğim haaa!
  • (bkz: menopoz teyze)
  • değişik versiyonu için;

(bkz: topu kesen teyzeler)

her iki versiyonun da amca modelleri mevcuttur.

az çekmedik onlardan. bunlar bir de pencere hizasına park eden araba sahiplerine de hemen pencereyi açıp bir ton laf ederler.
  • mahallenin buluşma ve bütün gün takılma yeri olan duvar, eğer bu teyzenin oturduğu apartmanın bahçe duvarıysa yazın gece 12'de bile şıırraannnnk diye üstünüze su inmesine kabil olan insandır. pek muhtemel, kocası da sizi sokak sokak kovalayan amcadır.
  • babamın azına sıçtığı insan
  • ufaklığın teki* balkona kaçırdığı topua almak için, şu ağır metal çöp konteynırını balkona yanaştırmaktadır; hesapta yükseklik yapıp çıkacaktır... durumla alakasız teyze bağırmaya başlar

-!')'^p%&'+(%&='^&'*

velet tırsak biçimde içgüdüsel olarak siner kalır tabii... bu bünyem de dayanamaz teyzeye çıkışır.

-teyze ne bağırıyorsun çocuğa, insan gibi söylesen çıkmaz belki
    -=/')^+&+'!=^(+'^?+
    -teyze bak ayıp ama, böyle olmaz ki
    -!'^r+('^=r(**
    - ... *
    -şarrr...** * *

**