şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • parfüm sıkmayan, deodorant kullanmayan kekolara da yasak gelecekse desteklediğim olay.
 • geliyor gelmekte olan. kimse gelemez demesin zamanında otobüslerde sigara içiliyordu şimdi takside bile içemiyorsun. sigara içen bazıları siktir çekmeye devam etsin, sonunda seve seve o sigarayı sokakta içmemeyi öğrenecek.

  bu sayede dışarıdaki izmarit pisliğini de bir nebze önlemiş oluruz.
 • sigara içen birisi olarak umarım bizde de uygulanır dediğim yasaktır. özellikle toplu taşıma kullanımında içerideyseniz dışarıdan sigara içmiş birisi bindiğinde içeriye yayılan kokudan nefret ediyorum.
 • sigara içenler sözüm size, bok için.
  saygısızsınız olum, leş gibi dumanınızla açık havayı dahi leş ediyorsunuz.
 • karamanda bir kaç hafta önce getirilen yasaktır.
 • türkiye'de de olsa keşke dediğim, sonuna kadar desteklediğim olay.

  özellikle kaldırımda elde sigarayla yürüyen, arkamda bebek olur, çocuk olur, astımlı biri olur veya kim olursa olsun rahatsız olur diye düşünmekten aciz saygısızlardan bıktım usandım. sigara denen meretin açık havada zararsız bir şey haline gelmediğini, o pis kokuyu kimsenin çekmek zorunda olmadığını anlatamıyoruz da. kimse sizin üç kuruşluk zevkiniz için az yandan yürümek, yolunu değiştirmek veya herhangi bir şekilde rahatsız olmak zorunda değil. toplum içinde yaşamayı, kimin özgürlüğünün nerede bitip nerede başladığını çözemeyenler için eminim dağlarda çok güzel mağaralar vardır.

  o yüzden bir an önce yasak gelsin, rahat rahat nefes alarak gezebilelim sokaklarda.
 • sigara içenleri toplama kampına alsa anca rahatlayacak ruh hastalarını mutlu eden saçmalık. rahatsız oluyormuş hanzadeler. az yandan yürüyün o zaman aq adamlara bak sevmedikleri rahatsız oldukları her şeyi yasaklamak istiyorlar
 • desteklediğim kampanya. ve cezası yüklü para olmalı.

  pardon da ben senin sikik ciğerinden çıkan havayı solumak zorunda değilim sığır.
 • ilk aşama olarak en azindan sadece belirli alanlarda içilmeye izin verilebilir ama öncelikle kapalı alanlarda içme yasağının tam uygulanması gerek. insanlar inatla kapalı alanda içmeye devam ediyor.
 • popülist yaklaşımdır.

  dengesiz beslenme sigaradan kat kat zararlıyken sigaraya önlem almak tam anlamıyla popülizmdir. bu popülizmin hangi gerizekalılardan beslendiğini üstteki entry'lerden görebilirsiniz.

  önündeki adamdan yarım yamalak çektiğin duman yanından geçen arabanın egzozundan daha zararsız sevgili mal. burger yemek senin tercihin ama egzoz dumanı, sanayi dumanı, soba dumanı dururken yarım yamalak çektiğin sigara dumanıyla uğraşmak senin gerizekalılığın.

  edit: idrak problemi olan yazarlar var. bir caddede 30dk yürüdüğünüzü düşünün. 30dk boyunca sürekli egzoz dumanına maruz kalırken sadece bir kaç saniye sigara dumanına maruz kalırsınız. bu kadar önemsiz bir konuyu gündeme getiriyorsunuz.

  korona var dumandan virüs bulaşır diyenler var*. dumanın rengi ve kokusu olduğundan bizim için güzel bir gösterge. yani önünüzdeki, yanınızdaki insanların nefesini de içinize çekiyorsunuz. kokusuz ve renksiz olunca çekmediğinizi mi sanıyorsunuz? bakın duman size birşey öğretti. sosyal mesafeye dikkat edin.

  popülizmin o kadar etkisindesiniz ki sigara kokusundan bile kanser olacağınızı sanıyorsunuz.
205 entry daha