şükela:  tümü | bugün
  • buyrun benim!

edit: evet bu kişi cidden benim! yıllar önce troll'lük olsun diye açtım başlığı ama başlık hortlayınca dayanamadım yazdıklarıma vicdan yapıp editledim artık.

cidden sevilmez mi lan! bağrına basılır, candır onlar can. valla hayvanları insanlardan daha çok seviyorum bu da benim zaafım mıdır nedir bilemiyorum fakat hiç rahatsız değilim. sanırım bahçeli kedi-köpekli kümes hayvanlarının ayak altında dolaştığı bi ortamda büyüdüğüm için olsa gerek. hala 7-8 yaşımdayken bahçemizde köpeğimle sarılıp güreştiğimiz, sokaklarda beraber gezip çılgın attığımız o saf temiz güzel günleri özlüyorum :((
  • gönlü güzel insandır.
  • diğer insanlardan daha fazla bir pisliği ellememiştir. siz hayvanlara dokunmayan insanlar toplu taşımada nerelere dokunduğunuzun farkında mısınız bilmem, hatırlatırım zamanında tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkamayan insan başlığına buradan bir sürü yazar "ne var ben de yıkamıyorum" tarzı yorumlar yazmıştı.
    işte siz her gün elini yıkamayan insanların dokunduğu yerlere dokunuyorsunuz. yani sizin de pis bir şeylere dokunmadığınız söylenemez.

*hem bakımlı hayvanları herkes sever ama sokaktaki kedi ve köpek daha çok sevgiye muhtaçtır. hayvanlar sevilmeyi sever, siz pis diye o hayvandan uzaklaşmak yerine onları sevseniz minik bir canı mutlu edeceksiniz. sonrası elinizi yıkarsınız, ne olacak?
  • rahatça iletişim kurabileceğim insandır. sokaktaki hayvanları iğrenmeden sevebilmesi, benim için, çağımızın en büyük sorunlarından biri olan güven sorununu şak diye ortadan kaldırır.
  • evet sokaktaki hayvanları sevmekten dolayı hastalık kapan bu yüzden ciddi ameliyatlar geçiren insanlar vardır(yakın bir arkadaşım karaciğerinin yarısını aldırdı,köpek kılından dolayı).ancak öleceksekte birşeyleri sevdiğimiz şefkat gösterdiğimiz için ölelim.herkesin vadesi var,kimse kazık çakmayacak sonuçta.

bir de şu var ki:ben arada sırf gıcıklığına wc'den çıktıktan sonra ellerimi yıkamam.pipili ellerimle milletin elini sıkarım özellikle gıcık olduğum kişilere yaparım bunu.ben çok nazik ruhlu biriyimdir yani dışarıda her gün milyonlarca pipiye değiyorsunuz söylemedi demeyin
  • benimdir bu. hayvanları seven her insanın yapması gerekendir. hatta sokak hayvanlarının sevgiye daha çok ihtiyacı vardır. evde beslenilenler zaten yeterince sevilmektedir. sokak hayvanları da benim tarafımdan sevilmelidir.
  • en asil duyguların insanıdır.
  • benimdir.

bazı insanlar sokakta, aynı orada yaşayan diğer canlılar gibi pisliğin içinde yaşıyorlar. daha doğrusu yaşayabiliyorlar diyeyim, sonuçta ölmüyorlar.

yani demem o'dur ki insan kolay kolay bir iki hayvan severek pisliğinden ölecek bir canlı değil.

bulursam bir kedi veya köpek bokunu çıkarmadan severim. mümkünse de sonrasında fırsatım varsa elimi yıkarım veya sabunlu bir mendille severim. hiç öyle "ah elim kirlendi" diye kendimi ufaklıkları sevme keyfinden mahrum bırakamam.
  • hayvan seven insandır. yeri geliyor öpüyorum da şimdiye kadar sağlık problemim de olmadı hem kedi temiz hayvan*. ayrıca sağlığı sikeyim kediye köpeğe bir şey olmasın.