şükela:  tümü | bugün
  • bir orhan aksoy'un bir de ba$kasinin cektigi ye$ilcam filmi. orhan aksoy'unkinde mahmut cevher, banu alkan ba$rollerde...
  • birbirinden bağımsız çekimlerle, zaman, mekan kavramını alt üst eden, bittiğinde ise beyin amcıklaması geçirmenizin olası olduğu film.
  • --- spoiler ---

"orospular ölür" temalı filmdir. ya da film, bitmesi gereken yerde bitmeyince, senaristler banu'yu öldürmedikçe filmin bitmeyeceğini idrak ettiler.

--- spoiler ---
  • banu alkan'ın dağ başında avlanan adama "yazık değil mi o küçücük, zavallı kuşlara?" sorusunu sorarken başında heyula gibi vizon kürkü taşıdığı film.
    repliğe mi gülersin, uludağ kayak merkezinde rastgele avlanan adama mı gülersin, kürkle kayak yapan banu alkan'a mı gülersin?

http://www.youtube.com/watch?v=cbjaarmow6k
  • evde bile kürkle gezen mega kezban, obez pretty woman'ın maceraları. zırt pırt banu alkan'ın yanında biten aracı herif 6. his'teki brus hesabı hayalet olabilir. (bkz: aynı şarkının zıbartana kadar çalındığı filmler)
  • moviemax türk de an itibari ile yayınlanan film

turgut özatay'ın bir filmde yalvarıp ağladığı ilk ve son defa görülmektedir
  • banu alkan'ın en sevdiğim filmi. kafa dağıtmak, hiçbir şey düşünmemek için izlenebilecek en eğlenceli filmlerden biri de bu bana göre.

her türk filminde olduğu gibi bu filmde de saçmalıklar, komik diyaloglar var. fakat filmin bütününe baktığınızda, güzelliğiyle erkekleri parmağında oynatan, burnundan kıl aldırmayan bir kadın portresi görürsünüz. gerçek hayatta da bu böyle değil mi zaten? sırf kadın çok güzel diye o kadınla evlenip 6 ay sonra boşanma planları yapan ya da boşanan bir sürü erkek yok mu bu dünyada? bir erkeğin sahip çıktığı, evliliğe layık gördüğü kadının sadece çok güzel olması yetiyor işte. filmde de, banu'ya sahip olduğunu sanan aslında sahip olamayan erkeklerin hikayesi anlatılıyor. güzel bir kadının sırf kadınlığını kullanarak erkekleri nasıl kullanabileceğini izleriz ve güleriz film boyunca. ta ki, o güzel kadın namuslu, merhametli bir erkeğe aşık olup gardını indirene kadar. işte o zaman o güçlü duruşunu kaybeder. ve hakkı rahmetine kavuşur.

film, şu enteresan diyalogla başlar.

--- spoiler ---

adam: güzelliğine, etrafında dolaşan erkeklere güveniyorsun değil mi?

banu: nefret ediyorum senden.

adam: ama 3 yıldır benim paramla yaşıyorsun.

banu: iğrençsin!

adam: taktığın mücevherler, giydiğin kürkler, oturduğun ev, altındaki araba hep benim paramla.

banu: o pis vücudunun altında yatıyorsam, seni sevdiğimden değil herhalde. seninle yaşıyorsam bedelini ödeyeceksin!

adam: orrrossspuuuu!

banu: ahaaaa hah hahaha bunu yeni mi öğreniyorsun?

adam: seni geldiğin yere, sokağa tekrar fırlatıp atacağım!

banu: ahaaaa hah hahaha bu zahmete katlanmana gerek yok. ben gidiyorum. senin gibi bir leşle yaşamaktansa sokağa dönmeye razıyım.

adam: şu an bir yere gidemezsin!

banu: gideceğim. ve önüme ilk çıkan erkekle de yatacağım!
    --- spoiler ---