şükela:  tümü | bugün
  • soke standartlarina gore ilcenin ve cevrenin en iyi lisesi. ancak universiteye gelince egitimin ne kadar yetersiz oldugunu anliyorsunuz; ozellikle fen liseleri ve iyi kolejlerin mezunlarinin cogunlukta oldugu bir okulda okuyorsaniz.. yine de lise yillarimi hatirlayinca yuzumde bir tebessum olusmasina neden olan okuldur; ortamiyla, muhabbetleriyle hep akilda kalacaktir. isin kotusu ogrenci kalitesi gun gectikce dusmektedir ve iyi okullara bircok ogrenci gonderdigi gunler yavas yavas geride kalmaktadir.
  • 96 senesinde pek cok ogrencisini iyi puanlarla iyi universitelere sokabilmis bir liseydi shfal. ozellikle dil bolumlerinde turkiye capinda dereceler yakalanmisti o sene. sonrasinda egitim sisteminin zayifladigini, basari ortalamalarinin epey dustugunu gorendik, uzulduk..
  • öğrencileri ilçenin diğer liselerine nazaran daha birbirine bağlı olan, ilçenin bir diğer köklü ama düz lisesi söke lisesini beğenmese de gittikçe onunla aynı seviyeye düşen, 2004'te mezun olduğum anadolu lisesi. mezun olduktan sonra aldığım haberlere göre öğretmen kadrosunu hızla kaybetmiş ve bu nedenle de kalitesi düşmüştür.
  • 1.38 cm boyunda girip 1.70 cm ile çıktığım okul. 7 sene okumuşluğum vardır. müdür yardımcısı ismail e yada kel şahin e görünmeden yan duvardan atlayaraktan zeytinlikte ekşimen toplayıp çocukluğumu koklamak istediğim yerdir.
  • 7 yılımı yememe neden olan okul. tahir baba'nın müdür olduğu zamanları hatırlayan pek az insan vardır heralde. benim zamanımda eğitim iyiydi. şimdilerde bozmuş diyorlar. bozacak tabiki. normaldir. benim zamanımda 3 sınıf açılırdı. şimdilerde k'ya kadar gelmiş diyorlar. o kadar öğrenciyi alırsan elbet eğitim düşer. şaka maka bir kenara da bi doğan görünümlü şahin vardı ne oldu ona? ismail değişmemiştir kesin. adam bi oturdu o masaya kalkmak bilmedi be. eskiden öğleleri önüne turşucu gelirdi. hey güdü eski günler hey.
  • 1989 yılında küçük bir çocukken kapısından girip 1996 yılında ergenliğini taze tamamlamış bir koca bir dana olarak çıktığım ve bana o şeytani mavi gözleri ile ismail gün'den başka birşey hatırlatmayan okulum. çocukluğumu ve ilk gençlik yıllarımı gömdüm oraya ben be...
  • yıl olmuş 2012 ismail hoca hala müdür yardımcısı.
    hayır ismaile kastım yok ama merak ediyorum. ne zaman emekli olacak bu adam?
    1996 da o okula girdim. 2001 de mezun oldum. bu adam o ara müdür yardımcısıydı. hala da müdür yardımcısı.

okulu özledim mi? hayır.
  • 2.5 sene boyunca hergün didimden 60 gidiş 60 dönüş olmak üzere 120 kilometre yol teperek okuduğum eski okulum. sağlam hocalarının yanında tiyatro sahnesini andırmayacak performansta hocalarımız da vardı. öğrencilere şaka olsun diye anahtarlık atan bozkurt bıyıklı eski kamyon şoförü kimya öğretmeni ergun toker, kafayı nikah masasında terk edilmesiyle sıyırdığı efsanesini hep konuştuğumuz coğrafya hocası esma, üçgen kenarlarını eksi değerde bulup bulup nedenini bilmediğimiz bir şekilde mutlak değere alıp hemen pozitife çeviren matematik dehası sema savaşkan bunlara örnek verilebilir. en ergen yıllarıma eşlik etmiş dostlukların, aşkların, kavgaların şahidi güzel eski okulum.
  • hala özlüyorum. eski zamanlarda gerçekten kaliteli bir okuldu şimdi ise gereksiz adamların yuvası olmuş.