708 entry daha
  • “siz katillerime diyorum ki, ben göçtükten hemen sonra bana verdiğinizden çok daha ağır bir ceza kesinlikle sizi bekleyecek... insanları öldürmekle birilerini kötü yaşamınızı kınamaktan alıkoyabileceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz; onurlu ya da olanaklı bir kaçış yolu bu değildir; en kolay ve en asil yol başkalarını sakatlamak değil, kendinizi geliştirmektir.“

"başıma gelenin bir iyilik olduğunun ve ölümün bir kötülük olduğunu düşünenlerimizin yanıldığının bir işaretidir. çünkü ölüm ya deliksiz bir uykudur -ki, bu iyi bir şeydir- ya da ruh başka bir dünyaya göçer. "bir kişi orpheus'la, musaios'la, hesiodos'la ve homeros'la konuşacaksa, bunun için ne vermez ki? hayır, bu doğruysa, bırakın tekrar tekrar öleyim."

"başka bir dünyada bir adama soru sordu diye ölüm cezası vermezler, kesinlikle vermezler; çünkü oradakiler bizden daha mutlu olmanın dışında, denilenler doğruysa, ölümsüz de olacaklar…”

"ayrılık vakti geldi ve herkes yoluna, ben ölmeye, siz yaşamaya. hangisinin daha iyi olduğunu tanrı bilir."
hesabın var mı? giriş yap