şükela:  tümü | bugün
  • sabri sarıoğlu savunucusu tipitip. sözlük benim olsa uçururum.

(bkz: sabri sarıoğlu/@sol but oyuncusu)
  • (bkz: ak troll)

(bkz: engelle)
  • google’dan habersiz alman sevici
  • (bkz: engelli)
    (bkz: pardon)
    (bkz: engelle)
  • mallara eklendi insallah.
  • (bkz: tayyipist)
  • yılmaz özdil'in sözlük versiyonu
  • yalancı pis bir aktroll.
  • burada yazılanların aksine gerçek anlamda ak troll değilim. 1 senedir insanlar hakkımda böyle yazıyor, böyle düşünüyor, küfür ediyorlar arada. hiç cevap yazmadım kendimi savunmak da istemedim. çünkü ben olsam da aynı tepkileri verebilirdim bazen açtığım başlıklara.

mesela geçen gün (bkz: 10 ekim 2019 erdoğan'ın tarafına geçmem) başlığını açtım. geçen hafta (bkz: penisin kötü kokmaması) bugün (bkz: acil servislerde artık serum takılmaması) açtım. her türlü kimliğe bürünüp trollük yapıyorum evet bu bir itiraf.

işin başı 4 sene önceye dayanıyor. düzenli yazdığım, kurallara uyduğum, siyaset ve genel konular üzerine seviyeli muhabbetlerimin olduğu bir hesabım vardı. ve o hesapta yazım yanlışı olan ırkçı bir başlığa küfür olmadan görüşümü yazıp milliyetçiyim diye geçinip türkçe bilmeyen bir yazarın açtığı başlık diye tanım yaptıktan sonra uçuruldum. evet yemin ederim böyle oldu.

başlıkları tam hatırlamamakla birlikte son birkaç sene içinde özel hastane rezaletini açıklayan, bir hadisi yazıp eleştiri getiren yazarların uçurulduğunu hatırlıyorum. yani birilerini rahatsız eden veya görüşünüze uymayan şeyler dikta yönetimi gibi sonlandırılabiliyor.

3 yıla yaklaşan bu hesabımda ise bir senedir trolllük yapmaya karar verdim. çünkü sözlük ortamı bu noktaya geldi. mesela bir maç başlığına tıklıyorsunuz adam goollll yazıyor, maç başlama saati şu sözde kutsal bilgi kaynağı yazıyor(sene 2020ye giriyoruz ve başlığa saati öğrenmek için girildiğini düşünmüyor tabi ama favların peşinde) renklilere girsin tinerciye girsin şikeci yazılıyor.
    deprem oluyor 10 senedir aynı başlıkta önce açtınız muhabbeti. örnekler çoğaltılabilir, anlatabildim sanırım burası bir bilgi kaynağı değil artık ilgi çekme boş yazma yeri. açtığım başlıklara cevap verilip gündem oluyor, demek ki insanlar artık bunu istiyor, evet yanlış ama böyle.

gerçekte sol görüşlüyüm(saçma ve komik nickim buradan geliyor) insanlığı, güzelliği, doğayı savunuyorum. trollük yapmadığım zaman görüşlerimi yazıyorum. ama insanların yüzlerce entry gireceğini, gündem olacağını düşündüğüm görüşümle bağdaşmayan başlıklar da açıyorum.

bu entryi girme sebebim başta bir konu hakkında bilgi almak isteyip, bir yazıma eleştiri yapmak isteyenlerin nick altıma ve troll başlıklarıma bakıp vazgeçmesi. ha bu entryi gördükten sonra yine vazgeçebilirler orası ayrı. ikincisi de troll başlıklarıma mesaj yoluyla cevap vermek istemediğimden olur da nick altıma bakarlarsa gerekli cevabı almalarıdır.
  • öz hakiki aktroll bir yazardır. özellikle enflasyonun 8,55 e düşmesini gerçek bulmuş bir kişinin ne iq seviyesini yerinde bulurum ne de karşısındakine veya kendisine saygısının olduğunu düşünürüm.